شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > تاکید بر نقش تماس پوستی مادر و نوزاد، احساس عطوفت مادری و تغذیه با شیر مادر در افزایش بهره هوشی نوزادان
 


تاکید بر نقش تماس پوستی مادر و نوزاد، احساس عطوفت مادری و تغذیه با شیر مادر در افزایش بهره هوشی نوزادان

مدیرکل دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت در شیراز :

  تاکید بر نقش تماس پوستی مادر و نوزاد، احساس عطوفت مادری و تغذیه با شیر مادر در افزایش بهره هوشی نوزادان

 مدیرکل دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت بر نقش تماس پوستی مادر و نوزاد، احساس عطوفت مادری و تغذیه با شیر مادر در افزایش بهره هوشی نوزادان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ،دکتر سید حامد برکاتی با اشاره به تعریف شاخص های این حوزه در مجموعه وزارت بهداشت برای سیاستگذاری صحیح و توسعه اقدامات زیرساختی، گفت: علاوه بر آموزش در دوران بارداری در خصوص اهمیت تغذیه نوزادان با شیر مادر، لازم است آموزش ها را از دوران دبیرستان آغاز کنیم.

وی برگزاری کارگاه های آموزشی برای سطوح و گرو های مختلف دست اندرکار این حوزه در مجموعه سلامت کشور را از جمله اقداماتی برشمرد که با هدف گذاری مشخص، در حال انجام است و انتظار می رود افزایش آمار تغذیه نوزادان کشور با شیر مادر را به همراه داشته باشد.

مدیرکل دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت همچنین بر توسعه تعامل مشاوران شیردهی با اساتید حوزه کودکان و زنان، به عنوان گروه های دست اندرکار در این امر، تاکید کرد.

 وی سرمایه گذاری در این زمینه با هدف ارتقای سلامت فردای فرزندان را نیازمند حمایت نمایندگان مجلس و مسئولان خواند.

دکتر برکاتی همچنین از تلاش های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز به پاس توسعه اقدامات و برنامه های حمایت از ترویج تغذیه با شیر مادر، قدردانی کرد.

همایش ترویج تغذیه با شیر مادر، صبح امروز، نهم مرداد، در سالن سعدی مجتمع ولایت، با حضور دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کلان منطقه پنج کشور، برگزار شد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ٩ مرداد ١٣٩٨ - ١٥:٠٥ / شماره خبر: ١٩٣٦٤٧ / تعداد نمايش: 89  


لیست اخبار >>