چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > سنجش بیش از 75 هزار نوآموز تهرانی در بدو ورود به مدرسه
 


سنجش بیش از 75 هزار نوآموز تهرانی در بدو ورود به مدرسه

  سنجش بیش از 75 هزار نوآموز تهرانی در بدو ورود به مدرسه

 رئیس گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از آغاز طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال تحصیلی 99- 1398 خبر داد و گفت: این طرح از تیر ماه ، در 23 پایگاه سنجش در شهر تهران و 16 پایگاه در شهرستانهای تابعه در سطح مراکز و شبکه های تحت پوشش دانشگاه در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت،دکتر کامبیز نعمتی افزود: با اجرای این طرح، کلیه نوآموزان بدو ورود به مدرسه، مورد معاینات پزشکی، ارزیابی مقدماتی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، بهداشت دهان و دندان، واکسیناسیون، سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی قرار می گیرند.

دکتر نعمتی با بیان این نکته که پوشش سنجش نوآموزان در معاونت بهداشت دانشگاه درسال تحصیلی گذشته 100% بوده است، افزود:پیش بینی می شود در طی این طرح که تا اواخر مهر ماه سال جاری ادامه داشت، حدود 49000 نوآموز در سطح شهر تهران و حدود 26000 نوآموز در شهرستانهای تابعه، توسط پزشک و مراقب سلامت مورد معاینات پزشکی و ارزیابی مقدماتی قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات معاینات انجام شده نوآموزان در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) ثبت می گردد، اظهار داشت: دانش‌آموزانی که در هریک از مراحل معاینات فوق الذکر دچار مشکل تشخیص داده شده اند، به مراکز تخصصی ارجاع ارجاع و پیگیری های لازم انجام خواهد شد. شایان ذکر است با توجه به حضور تیم سلامت مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت، نوآموزان علاوه بر معاینات پزشکی ، ارزیابی مقدماتی و دندانپزشکی، در صورت نیاز از ارائه خدمات توسط کارشناسان تغذیه و سلامت روان نیز بهره مند خواهند شد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - ١٢:٥٢ / شماره خبر: ١٩٣٧٧٧ / تعداد نمايش: 282  


لیست اخبار >>