سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > کارگاه آموزشی برنامه ایمنی فاضلاب برای چهار استان مجری برنامه برگزار شد
 


کارگاه آموزشی برنامه ایمنی فاضلاب برای چهار استان مجری برنامه برگزار شد

در محل تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران

  کارگاه آموزشی برنامه ایمنی فاضلاب برای چهار استان مجری برنامه برگزار شد

 کارگاه آموزشی برنامه ایمنی فاضلاب با همکاری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با حضور اعضای کمیته راهبری کشوری برنامه ایمنی فاضلاب شامل شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور، شرکت مدیریت منابع آب ایران، در محل تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران برای استان های آذربایجان غربی، اصفهان، خراسان رضوی و همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، برنامه ایمنی فاضلاب (Sanitation safety planning) یک ابزار برای مدیریت ریسک در سامانه های فاضلاب است و هدف اصلی آن به حداقل رساندن خطرات بهداشتی منتسب به آن است. این برنامه شامل شش گام آماده سازی، توصیف سامانه فاضلاب، شناسایی، ارزیابی و اولویت بندی ریسک ها، برنامه های بهبود و ارتقاء، پایش بهره برداری و اعتبارسنجی و در نهایت برنامه مدیریتی و پشتیبانی می باشد.

بر اساس این گزارش، در دو روز برگزاری کارگاه گام های اجرایی برنامه به کمیته های فنی برنامه ایمنی فاضلاب در شهرهای ارومیه، اصفهان، مشهد و همدان  آموزش داده شد.

در این کارگاه وضعیت جمع آوری فاضلاب در کشور با تاکید بر استان های مجری برنامه، وظایف سازمان محیط زیست در خصوص نظارت بر فاضلاب ها و وضعیت موجود در کشور، استفاده از پساب در کشاورزی - بایدها و نبایدها، برنامه های عملیاتی استفاده از پساب های شهری در استان های مجری برنامه توسط نمایندگان سازمان های عضو کمیته راهبری و اهداف و معرفی برنامه ایمنی فاضلاب تشریح شد.

این گزارش حاکیست در این کارگاه محتوای فنی برنامه ایمنی فاضلاب که شامل 6 مرحله به هم پیوسته می باشد طی یک برنامه زمان بندی شده توسط مدرسین کارگاه به این شرح ارائه شد: آماده شدن برای برنامه ریزی ایمن فاضلاب، توصیف سامانه فاضلاب، شناسایی خطرات، ارزیابی کنترل های موجود و ریسک مواجهه، توسعه و اجرای یک برنامه بهبود و ارتقاء تدریجی، پایش اقدامات کنترلی و اعتبار سنجی عملکرد، توسعه برنامه های پشتیبان و بازنگری برنامه.

همچنین در طی برگزاری کارگاه از تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران توسط شرکت کنندگان بازدید به عمل آمد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨ - ٢٢:٣٨ / شماره خبر: ١٩٥٠٤٦ / تعداد نمايش: 98  


لیست اخبار >>