سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > همایش کشوری تیم های واکنش سریع بهداشتی در راهپیمایی اربعین برگزار شد
 


همایش کشوری تیم های واکنش سریع بهداشتی در راهپیمایی اربعین برگزار شد

به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

  همایش کشوری تیم های واکنش سریع بهداشتی در راهپیمایی اربعین برگزار شد

 رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه در همایش کشوری تیم های واکنش سریع بهداشتی در رویداد اربعین گفت: قرارگرفتن در مناطق مرزی یک فرصت بزرگ است اما با توجه به مخاطرات سلامت و ایجاد بیماری های نوپدید و‌ بازپدید که گاه تشخیص و درمان آنها سخت است ،مقوله بهداشت اهمیت بیشتری پیدا می کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر محمود رضا مرادی افزود: در ایام گذشته دو رویداد زلزله و سیل به وقوع پیوست و علاوه بر خدمات پیش بیمارستانی و‌ درمانی ، از جمله افتخارات وزارت بهداشت ،کنترل بهداشتی منطقه پس از این وقایع بود که با تجربه گذشته مشکلی در زمینه بهداشتی به وجود نیامد. 

 

وی گفت : امسال با تمهیدات لازم در استان امیدواریم میزبان خوبی برای زائرین امام حسین (ع) باشیم. 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: در رویداد بزرگی چون اربعین ، اهمیت نظارت های بهداشتی و واکنش سریع به مشکلات بهداشتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 

 

وی با بیان اینکه مقدمات و تمهیدات بهداشتی در استان برای نظارت و کنترل مسایل بهداشتی فراهم شده گفت: امیدواریم در این خدمتگزاری سربلند باشیم.

 
همچنین مدیر اجتماعی استانداری کرمانشاه نیز با اشاره به اینکه عبور زوار اربعین حسینی (ع) از مرز استان کرمانشاه یک‌مطالبه جدی مردم منطقه بود گفت: با تلاش استاندار و تیم مدیریتی استان خوشبختانه امسال این فرصت فراهم شد.

دکتر گودرزی گفت: بحث مهم تجمع اربعین بحث بهداشتی اربعین است و کرمانشاه در زمینه این مسایل با هم‌افزایی و‌همکاری فرابخشی تاکنون سربلند بوده است.

وی بیان کرد: با توجه به حجم مسافران و زوار و ازدحام در راه های مواصلاتی و مخاطرات بهداشتی باید با به کارگیری بهینه همه نیروها ، در خدمت رسانی به زوار سربلند باشیم.

در ادامه مشاور کاهش خطر و بلایای معاون بهداشت وزارت بهداشت نیز گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یکی از دانشگاه های بسیار خوب در بحث پیشگیری و مدیریت کاهش بلایا چه در زلزله و چه در سیل بوده و در زمینه مهار بیماری ها خیلی خوب عمل کردند و در این موارد هیچ مورد طغیان بیماری نداشتیم. 

وی با بیان اینکه بسیاری از بیماری های واگیر در ایران کنترل شده است گفت: با توجه به وجود بیماری های مختلف در کشورهای همسایه و تردد آنان در داخل کشورمان ،در بحث بهداشتی طوری عمل کنیم که از سرایت این بیماری ها به هموطنان مان پیشگیری کنیم.

مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهارداشت: تیم های واکنش سریع آموزش دیده در مرز خسروی با انجام تست های آزمایش سریع برای مهمانانی که از کشورهای دیگر به ایران آمده و از مرز های ما عبور کنند، بیماران را تشخیص داده و‌ بیماری را کنترل می کنند. 

وی گفت: در مورد تیم های واکنش سریع، می بایست یک بازنگری جدی در استان های میزبان صورت بگیرد و با سازماندهی، آموزش, ارتقای توانمندی و تامین تجهیزات ، این تیم را بیش از پیش آماده نمایند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        يکشنبه ٧ مهر ١٣٩٨ - ١٢:٥٧ / شماره خبر: ١٩٥٤٦١ / تعداد نمايش: 121  


لیست اخبار >>