سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ظرفیت احداث آرمایشگاه مرجع سلامت غرب کشور در همدان وجود دارد
 


ظرفیت احداث آرمایشگاه مرجع سلامت غرب کشور در همدان وجود دارد

مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت:

  ظرفیت احداث آرمایشگاه مرجع سلامت غرب کشور در همدان وجود دارد

 مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت گفت: ظرفیت احداث آرمایشگاه مرجع سلامت غرب کشور در همدان وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر سیامک میراب سمیعی افزود: امکان ارتقای خدمات آزمایشگاهی نظام مراقبت سندرمیک با راه اندازی آزمایشگاه مرجع بهداشت در همدان وجود دارد.
وی در جلسه هم اندیشی که به همین منظور و با حضور رئیس دانشگاه، معاون بهداشتی و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد، تصریح کرد: آزمایشگاه مرجع استان می تواند اتاق فرمان شبکه باشد و به نوعی آزمایش هایی که در آزمایشگاه های معمولی توان انجام آن نیست در این آزمایشگاه انجام شود.
دکتر سمیعی افزود: این آزمایشگاه به نوعی به عنوان سیاست گذار و برنامه ریز برای ساختار آزمایشگاهی شبکه باید عمل کند. البته آزمایشگاه مرجع توانایی های دیگر مانند ارائه خدمات در بحران و بلایا و همچنین نظام مراقبت سندرمیک توسعه یافته نیز خواهد داشت.
وی پس از بازدید از آزمایشگاه های تحت پوشش مرکز بهداشت و ساختمان در دست تجهیزِ آزمایشگاه مرجع استان همدان، نکات فنی در زمینه چگونگی راه اندازی آزمایشگاه، اهداف بلندمدت و چگونگی ایجاد ساختار آزمایشگاه مرجع استان بیان کرد.
دکتر سمیعی ضمن اشاره به پتانسیل و ظرفیت فنی بسیار بالای دانشگاه علوم پزشکی همدان و همچنین ارتباطی که این دانشگاه با سایر استان ها دارد، گفت: در تلاش خواهیم بود با همکاری و مساعدت هیئت رئیسه دانشگاه، آزمایشگاه مرجع بهداشت همدان را به عنوان آزمایشگاه مرجع غرب کشور مطرح کرده و ارتقاء دهیم لذا از گروه های مختلف هیئت علمی نیز برای تحقق این امر طلب یاری و کمک می کنیم.
گفتنی است این نشست هم اندیشی در پی ابلاغ دستور ارتقای تشخیص برخی عوامل میکروبی و ویروسی از جمله بیماری های منتقله از آب و غذا از سوی آزمایشگاه مرجع سلامت کشور و انعقاد تفاهم نامه بین معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با آزمایشگاه مرجع سلامت کشور در زمینه توسعه کمی و کیفی آزمایشگاهی نظام مراقبت سندرمیک، برگزار شد.
در این نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به هزینه های بالای درمان در کشور به هزینه، اثربخش بودن طرح های بهداشتی اشاره کرد و گفت: اگر در حوزه بهداشت هزینه کنیم در بلند مدت اثربخشی آن را در تمام سطوح جامعه خواهیم دید.
دکتر حیدری مقدم بیان داشت: ما در دانشگاه علوم پزشکی همدان از حداکثر توان و پتانسیل خود برای ارتقای سطح سلامت مردم استفاده می کنیم.
وی ضمن اعلام آمادگی برای هر نوع همکاری در خصوص راه اندازی آزمایشگاه مرجع بهداشت، گفت: با برنامه زمان بندی و سیاست کاری که وزارت متبوع اعلام می کند پیش خواهیم رفت و در درازمدت درصدد هستیم تا آزمایشگاه های دولتی خود را برون سپاری کنیم.

 

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ١٠ مهر ١٣٩٨ - ١٢:٥٣ / شماره خبر: ١٩٥٥٧٦ / تعداد نمايش: 249  


لیست اخبار >>