چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > فعالیت 48 اكیپ در خوزستان برای بازرسی‌های بهداشتی محرم
 


فعالیت 48 اكیپ در خوزستان برای بازرسی‌های بهداشتی محرم

  فعالیت 48 اكیپ در خوزستان برای بازرسی‌های بهداشتی محرم

 رئیس مرکز بهداشت خوزستان از فعالیت 48 اكیپ در خوزستان برای بازرسی‌های بهداشتی محرم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر سید مهدی حسینی‌زاده افزود: در سال جاری برنامه‌های تشدید بازرسی‌ها و نظارت‌های ماه محرم با تشکیل 48 اکیپ در 20 شهرستان تابعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز و با مشارکت 273 بازرس و سایر نیروهای پشتیبانی در حال اجرا است.
وی با اشاره به انجام نظارت‌های بهداشتی بر مراکز تأمین مواد اولیه نذورات، مراکز تهیه و توزیع نذورات، تکایا، مساجد و حسینیه‌ها اظهار داشت: در این خصوص، برنامه‌ریزی با ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط جهت حفظ سلامت برگزاری مراسم و حفظ سلامت عمومی انجام شده است.

حسینی زاده گفت: بررسی وضعیت سلامت محیط مواکب، حسینیه‌ها، تکایا و مساجد با محوریت نظارت بر سلامت مواد غذایی، وضعیت بهداشتی محل تهیه نذورات، ارائه آموزش‌های بهداشتی در محل به متولیان عزاداری‌ها و نظارت بر سلامت متولیان تأمین‌کننده و توزیع‌کننده غذا با تأکید بر نظارت بر سلامت آشامیدنی‌ها، آب شرب و یخ مورد استفاده در مراسمات، عمده نظارت‌های تیم‌های بهداشتی است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: نظارت تیم‌های بازرسی از مواکبی که در زمان صبحگاهی فعالیت می‌کنند، آغاز می‌شود و به صورت تشدیدیافته از عصر تا پاسی از شب و تا پایان فعالیت مواکب ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تأیید سلامت افراد فعال در مراسم الزامی است، تصریح کرد: نحوه تأیید سلامت افراد فعال در مواکب و تکایا، حسینیه‌ها و مساجدی که با نوشیدنی‌ها و مواد غذایی ارتباط مستقیم دارند، با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و ملزم کردن مسئولان مواکب جهت معرفی تمامی افراد فعال در این زمینه به مراکز بهداشتی درمانی جهت انجام معاینات پزشکی و تأییدیه سلامت افراد انجام خواهد شد.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان در پایان تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی و عدم رعایت مسائل بهداشتی در مواکب، حسینه‌ها، مساجد و تکایا و هیات‌ها با سامانه تلفنی 190 تماس بگیرند تا در سریع‌ترین زمان ممکن پیگیری لازم انجام شود.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨ - ٠٩:٥٣ / شماره خبر: ١٩٥٦٤٣ / تعداد نمايش: 277  


لیست اخبار >>