چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > برگزاری نشست تحلیل وضعیت مداخلات سوء رفتار علیه کودکان استان تهران
 


برگزاری نشست تحلیل وضعیت مداخلات سوء رفتار علیه کودکان استان تهران

  برگزاری نشست تحلیل وضعیت مداخلات سوء رفتار علیه کودکان استان تهران

 نشست تحلیل وضعیت مداخلات سوء رفتار علیه کودکان استان تهران با حضور صاحب نظران این حوزه در سالن آموزش PHC معانت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ،در ابتدای این نشست محمدرضا غفارزاده رزاقی رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ضمن خوش آمدگویی به حضار در خصوص اهداف این نشست از جمله تدوین دستورالعمل پیشگیری از کودک آزاری مباحثی عنوان کرد.
وی در ادامه اظهار امیدواری کرد: با حمایت روسای مراکز و مدیران شبکه های بهداشت، فوکال پوینت و سازمانهای حامی این برنامه به اهداف آن نائل شویم.

سپس دکتر عباچی متخصص پزشکی اجتماعی و هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، هدف اصلی این نشست را تحلیل وضعیت موجود کودک آزاری در استان تهران دانست و گفت: پس از تحلیل وضعیت موجود می توانیم در راستای تدوین دستورالعمل گام برداریم.
دکتر عباچی در ادامه به بررسی مواردی از قبیل تحلیل وضعیت، علل، مداخلات بیمارستانی، نقشه وضعیت مداخلات در سطح ملی پرداخت.
از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه گزارش فوری موارد کودک آزاری توسط بیمارستانها به اورژانس اجتماعی، حوزه های رسانه و فضای مجازی بود.

گفتنی است در این نشست روسای مراکز، مدیران شبکه ها و نمایندگانی از سازمانهای آموزش و پرورش، صدا و سیما، پزشکی قانونی، بهزیستی و مراکز تحقیقاتی دانشگاه، حضور داشتند.


 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨ - ١٠:٠٠ / شماره خبر: ١٩٥٦٤٥ / تعداد نمايش: 347  


لیست اخبار >>