شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > فعالیت 199 تیم بهداشت محیط در «خراسان رضوی»
 


فعالیت 199 تیم بهداشت محیط در «خراسان رضوی»

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت خبر داد:

  فعالیت 199 تیم بهداشت محیط در «خراسان رضوی»

 199 تیم نظارتی بهداشت محیط و 380 کارشناس در روزهای پایانی ماه صفر در استان خراسان رضوی فعالیت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت حمید انصاری مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، از فعالیت 199 تیم نظارتی بهداشت محیط و 380 کارشناس طی ایام پایان ماه صفر در استان خراسان رضوی خبر داد.

وی افزود: با توجه به حضور خیل عظیم زائران ثامن الحجج (ع) در روزهای پایانی ماه صفر در استان، دستورالعمل ارائه خدمات بهداشتی به کاروان‌های زیارتی پیاده حرم رضوی ارسال شده و در همین راستا 119 تیم شامل 231 کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی در شهر مشهد مقدس مشغول نظارت و پایش موارد بهداشتی هستند.

انصاری افزود: تاکنون کار بازرسی و نظارت بهداشتی بر 410 مرکز اسکان زائران پیاده رضوی انجام شده و این نظارت ها همچنان ادامه دارد.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت از استقرار کارشناس بهداشت محیط در کلیه ایستگاه‌ها و مراکز اسکان بین راهی بزرگ در مسیر های منتهی به مشهد و همچنین در فرودگاه، پایانه مسافربری و راه آهن خبر داد و افزود: انجام نمونه‌برداری از مواد غذایی فساد پذیر و مشکوک به فساد با اولویت مواد غذایی فاقد بسته بندی و تولیدات صنفی، تشدید کنترل کیفی آب آشامیدنی و انجام کلرسنجی و نمونه برداری میکروبی مستمر و اعلام سریع موارد نامطلوب به متولیان تامین کننده آب، از جمله اقدامات کارشناسان است.

وی ادامه داد: بازرسی وکنترل بهداشتی و نمونه برداری از آبسردکن‌ها، مخازن و شیرهای برداشت عمومی آب در پارک‌ها،کمپ‌ها و اماکن زیارتی، جلوگیری از فعالیت دستفروشان دوره گرد مواد غذایی حساس چون آبمیوه، بستنی، فراورده های لبنی، ساندویچ و ... با هماهنگی بین بخشی و مشارکت سازمان‌های مربوطه انجام می‌شود.

انصاری توضیح داد: بازرسی و کنترل بهداشتی بر مراکز و اماکن بین راهی با اولویت بهداشت فردی، بهداشت آشپزخانه و تجهیزات، بهداشت آب آشامیدنی و موادغذایی و بهداشت سرویس‌های بهداشتی بین راهی و نمازخانه‌ها، تشدید نظارت‌ها بر مراکز اقامتی واسکان و کمپ‌های اقامتی با اولویت بهداشت وسایل، لوازم اسکان وخواب مسافرین، بهداشت محل و بهداشت آب آشامیدنی و سرویس‌های بهداشتی اقامتگاه‌ها ،سنجش مستمر عوامل محیطی و موادغذایی با دستگاه‌های سنجش پرتابل از دیگر اقدامات کارشناسان بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ایام پایانی ماه صفر است.

انصاری گفت: کارشناسان معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز با همه امکانات در حال خدمت‌رسانی به زائران حرم رضوی در مسیر منتهی به شهر مشهد هستند.

وی در پایان اظهار داشت: کلیه زائران هرگونه تخلف بهداشتی را در اسرع وقت به سامانه 190 وزارت بهداشت اطلاع دهند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٦ آبان ١٣٩٨ - ٠٨:٠٩ / شماره خبر: ١٩٦٤٢٨ / تعداد نمايش: 128  


لیست اخبار >>