چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اولین جلسه آموزشی بهبود کیفیت مراقبت های نوزادی مبتنی بر شواهد برگزار شد
 


اولین جلسه آموزشی بهبود کیفیت مراقبت های نوزادی مبتنی بر شواهد برگزار شد

  اولین جلسه آموزشی بهبود کیفیت مراقبت های نوزادی مبتنی بر شواهد برگزار شد

 گروه سلامت نوزادان، کودکان و شیر مادر معاونت بهداشت، اولین جلسه آموزشی را با حضور کارشناس مسئولان بهداشت خانواده، کارشناسان نوزادان، کودکان و شیر مادر ستاد مراکز و شبکه های بهداشت تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سالن اجتماعات ستاد شمیرانات با همکاری الهه راستکار مربی کشوری و کارشناس ارشد پرستاری از بیمارستان مهدیه و ترنم مومنی مربی دانشگاهی دوره اپیک و سوپروایزر آموزشی از بیمارستان کودکان مفید برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت احمدی رئیس گروه سلامت نوزادان، کودکان و شیرمادر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص اهمیت استفاده از روش آموزشی اپیک توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: دوره نوزادی یکی از حساس ترین مراحل زندگی محسوب می شود و نوزادان در این مرحله بسیار آسیب پذیر بوده و مرگ و میر بالایی دارند، لذا بررسی علل مرگ و ارائه مداخلات اجرایی جهت کاهش مورتالیتی و موربیدیتی در هر منطقه ضروری است.

وی ادامه داد: تجارب جهانی به ویژه در کشور کانادا نشان داده است که استفاده از روش بهبود کیفیت مراقبت های نوزادی مبتنی بر شواهد بر اساس ده گام"EPIQ" در کاهش مرگ و میر نوزادان بسیار موثر است.

سپس راستکار و مومنی به عنوان مدرسین دوره اپیک با استفاده از کتاب کار و فیلیپ چارت اپیک، آموزش‌های تئوری و عملی را ارائه کردند.

در طی آموزش، کارشناسان به 3 گروه جهت کار گروهی تقسیم شده و سپس به صورت عملی با تعیین یکی از مشکلات شایع در مراکز و شبکه های بهداشت، اقدام به ترسیم نقشه فرایند نموده و پس از تعیین شاخص ها، هدف هر گروه را توضیح داده و سپس با تعیین مداخلات لازم به صورت عملی این دوره را فرا گرفتند. در پایان نیز مدرسین به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

گفتنی است دومین دوره آموزشی نیز با هماهنگی مدرسین در ماه آذر سال 98 برگزار خواهد شد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ١٣ آبان ١٣٩٨ - ١٠:٤٣ / شماره خبر: ١٩٦٦٧١ / تعداد نمايش: 244  


لیست اخبار >>