سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > تکذیب شیوع بیماری هاری انسانی در لرستان/ طی 6 سال گذشته لرستان عاری از هاری انسانی بوده است
 


تکذیب شیوع بیماری هاری انسانی در لرستان/ طی 6 سال گذشته لرستان عاری از هاری انسانی بوده است

از سوی رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر عنوان شد

  تکذیب شیوع بیماری هاری انسانی در لرستان/ طی 6 سال گذشته لرستان عاری از هاری انسانی بوده است

 رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر ضمن تکذیب خبر شیوع بیماری هاری انسانی در استان لرستان گفت: طی 6 سال گذشته از این استان هیچگونه بیماری هاری انسانی گزارش نشده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دکتر محمد مهدی گویا ضمن تکذیب خبر برخی رسانه ها در خصوص شیوع بیماری هاری انسانی در استان لرستان بیان کرد: خبر نادرست هاری انسانی ناشی از برداشت اشتباه خبرنگاران حاضر در جلسه شورای سلامت استان لرستان و بدون هماهنگی با معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان منتشر شده است.

دکتر محمد علی دریک معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان نیز ضمن تکذیب این خبر گفت: خبر درج شده در برخی خبرگزاری ها مبنی بر مشاهده 51 مورد هاری انسانی در استان لرستان تکذیب می شود. این خبر مربوط به موارد مشکوک و قطعی هاری حیوانی بوده است که به اشتباه شیوع هاری در زن و مرد مخابره شده است.

گفتنی است مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن اعلام مشاهده 25 مورد هاری مثبت حیوانی در استان لرستان تا پایان شهریور 98 بر اساس آمار سازمان دامپزشکی، از انجام اقدامات لازم برای کنترل بیماری هاری در بین حیوانات این استان خبر داد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٨ - ١١:٤١ / شماره خبر: ١٩٧٢٢٨ / تعداد نمايش: 56  


لیست اخبار >>