شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > توصیه های لازم برای بیماران مبتلا به آنفلوآنزای فصلی/ گام های کلیدی برای پرهیز از ابتلا به آنفلوآنزا
 


توصیه های لازم برای بیماران مبتلا به آنفلوآنزای فصلی/ گام های کلیدی برای پرهیز از ابتلا به آنفلوآنزا

سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت مطرح کرد

  توصیه های لازم برای بیماران مبتلا به آنفلوآنزای فصلی/ گام های کلیدی برای پرهیز از ابتلا به آنفلوآنزا

 سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت مهم ترین توصیه به بیماران حاد تنفسی به ویژه مبتلایان به آنفلوآنزا فصلی را در قالب شش گام کلیدی برای پیشگیری از این بیماری ها مطرح کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دکتر شهرام رفیعی فر گفت: برای پیشگیری از آنفلوآنزا و بیماری های حاد تنفسی باید از روبوسی، دست دادن و در آغوش گرفتن افراد داری آنفلوآنزا و بیماری حاد تنفسی خودداری کرد.
وی پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه یا عطسه به وسیله دستمال یا قسمت بالای آستین و شستشوی صحیح و مکرر دست ها با آب و صابون را در صورت داشتن علایم بیماری ضروری دانست و افزود: هنگام بیماری باید از دست زدن به چشم ها و بینی، حضور در اماکن عمومی و رها کردن دستمال کاغذی های مصرف شده در محیط خودداری کنیم.

سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت شیوه صحیح شستشوی دست ها را در 10 مرحله چنین توضیح داد: خیس و صابونی کردن دست ها، شستن کف دست ها با هم، شستن بین انگشتان از پشت دست، شستن بین انگشتان از کف دست، گره کردن نوک انگشتان در هم و شستشوی آنها، شستن دقیق و جداگانه انگشتان شصت، شستن خطوط کف دست با نوک انگشتان، شستن دور مچ هر دو دست، خشک کردن دست ها با دستمال، بستن شیر آب با همان دستمال و انداختن دستمال در سطل آشغال.

گفتنی است فیلم ها و تصاویر مربوط به این توصیه ها را می توانید در سایت دفتر آموزش و ارتقای سلامت به آدرس: iec.behdasht.gov.ir ملاحظه کنید.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ٦ آذر ١٣٩٨ - ١٢:٠٣ / شماره خبر: ١٩٧٣٥٥ / تعداد نمايش: 305  


لیست اخبار >>