سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ۳۰ میلیارد دلار، خسارت ناشی از آلودگی هوا در ایران/ تاثیر آلودگی هوا بر ۳۳ هزار مرگ سالانه در کشور
 


۳۰ میلیارد دلار، خسارت ناشی از آلودگی هوا در ایران/ تاثیر آلودگی هوا بر ۳۳ هزار مرگ سالانه در کشور

معاون بهداشت خبر داد

  ۳۰ میلیارد دلار، خسارت ناشی از آلودگی هوا در ایران/ تاثیر آلودگی هوا بر ۳۳ هزار مرگ سالانه در کشور

 معاون بهداشت از تاثیر آلودگی هوا بر بیش از ۳۳ هزار مرگ سالانه در کشور خبر داد.

دکتر علیرضا رئیسی به روابط عمومی معاونت بهداشت گفت: در کلانشهرها آلودگی هوا به ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون وارد ریه و بافت بدن افراد شده و عوارض زیادی به وجود می آورد.
وی افزود: طی سالهای ۹۲ تا ۹۴ شاهد کاهش غلظت آلاینده های هوا بودیم ولی از سال ۹۴ تا ۹۶ افزایش غلظت و آلودگی هوا را داشته ایم و هم اکنون این آلودگی ۳.۳ برابر حد مجاز جهانی است.

وی بیان کرد: هزینه های مستقیم و غیر مستقیم تحمیلی ناشی از آلودگی هوا بسیار زیاد است که تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، بازار بخشی از آنست.

معاون بهداشت گفت: طبق برآورد سازمان بهداشت جهانی این هزینه در ایران بالغ بر ۳۰ میلیارد دلار و برابر با ۲.۴۸ تولید ناخالص ملی است.
دکتر رئیسی تصریح کرد: طبق آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در تهران سال ۹۷ بالغ بر ۳ هزار نفر از افراد بالای ۳۰ سال بود که بیماران مزمن تنفسی ۸۵ نفر، سرطان ریه ۹۶ نفر، بیماران قلبی ۱۰۵۸ نفر و سکته های مغزی ۵۲۶ نفر بودند.

وی افزود: برای کلانشهرهایی مثل تهران و اصفهان نیازمند برنامه ها و تمهیدات ویژه هستیم. همچنین در جنوب، غرب و شرق کشور با پدیده غبارآلودگی نیز مواجه هستیم که راهکارهای این آلودگی‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٨ - ٠٩:٤٩ / شماره خبر: ١٩٧٤٩٨ / تعداد نمايش: 77  


لیست اخبار >>