پنج شنبه ١٤ فروردين ١٣٩٩ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ادعای وجود پنبه و الیاف سلولزی در حلیم کذب است/ منفی بودن جواب آزمایش های معتبر در این زمینه
 


ادعای وجود پنبه و الیاف سلولزی در حلیم کذب است/ منفی بودن جواب آزمایش های معتبر در این زمینه

معاون مرکز سلامت محیط وکار:

  ادعای وجود پنبه و الیاف سلولزی در حلیم کذب است/ منفی بودن جواب آزمایش های معتبر در این زمینه

 معاون مرکز سلامت محیط و کار ادعای وجود پشم، پنبه و الیاف سلولزی در حلیم موجود در بازار را که برخی از شبکه های معاوند ماهواره ای آن را مطرح کرده و در فضای مجازی نیز مطرح شده است، کذب دانست و آن را رد کرد.

مهندس محسن فرهادی با بیان این مطلب در گفتگو با روابط عمومی معاونت بهداشت، گفت: شایعه وجود پنبه، الیاف سلولزی و حتی پشم گوسفند در حلیم موجود در بازار از مدت ها پیش توسط برخی از رسانه های معاند و در فضای مجازی مطرح شده و هر ساله در ماه رمضان تکرار می شود.

وی افزود: مرکز سلامت محیط و کار برای این که این شبهه در جامعه ایجاد ناامنی غذایی می کند، اقدام به تشدید بازرسی ها و نظارت ها در کلیه مراکز عرضه حلیم کرد و به تمام دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز ابلاغ کردیم ضمن بررسی ها و نظارت ها نسبت به برداشت نمونه های بافت شناسی نیز اقدام کنند.

وی ادامه داد: حدود 350 مورد فقط در استان تهران توسط سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی اقدام به نمونه برداری سنجش بافت و ارسال به آزمایشگاه شد. در تمام این نمونه ها هیچ موردی مبنی بر وجود پنبه، الیاف سلولزی و پشم گوسفند در حلیم ها مشاهده نشد.
معاون مرکز سلامت محیط و کار بیان کرد: البته مواردی داشتیم که کیفیت گوشت به کار رفته در حلیم خوب نبوده است و در نظارت ها با واحدهای متخلف مربوطه برخورد شده است. ولی دروغِ وجود پنبه و الیاف سلولزی در حلیم دوباره در فضای رسانه های و ماهواره ها به تازگی مطرح شده است.

مهندس فرهادی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ گونه شکایت مردمی که فردی چنین موادی را در حلیم دیده یا خورده باشد و اقدام به شکایت کند نداشته ایم، افزود: طبیعتا بلع پنبه، الیاف سلولزی و پشم گوسفند همراه حلیم طبیعتاً کار سختی است ولی هیچگونه شکایتی مردمی به 190 تاکنون در این زمینه گزارش نشده است.

وی تصریح کرد: اشتباه تشخیصی که ممکن است مورد سوء استفاده قرار گیرد اینست که معمولا در فرآیند پخت حلیم، گوشت چه گوشت سفید باشد چه قرمز، حدود چهار یا پنج ساعت پخته می شود. بعد از پخت، الیاف گوشت از هم جدا شده و رنگ خود را از دست داده و سفید رنگ می شوند.

وی افزود: سپس این گوشت پخته شده با آب گندم خیس خورده مخلوط شده و حدود 6 تا 7 ساعت دیگ باز پخته می شود و سپس میکس می شود. این ساعاتِ زیاد طبخ گوشت بعد از شستن حلیم در سبزی شور و با آب موجب می شود الیاف گندمی توسط آب شسته شده و آن گوشتی که سفید رنگ شده و خاصیت الاستیسیته ای پیدا کرده فقط مشاهده می شود.

وی خاطر نشان کرد: به همین دلیل در نگاه اول با چشم غیرمسلح چنین به نظر می رسد که این گوشتی که با گندم میکس شده الیاف پنبه هستند و هرچه که هست گوشت نیستند. در حالی که شناسایی این بافت فقط در آزمایشگاه تخصصی بافت شناسی امکانپذیر است.
معاون مرکز سلامت محیط و کار بیان داشت: کلیه نمونه های دانشگاهی ما به آزمایشگاه سازمان غذا و دارو و آزمایشگاه های مجاز و همکار این سازمان و آزمایشگاه های مجاز دامپزشکی ارسال شدند که تاکنون هیچ موردی خوشبختانه از بحث وجود پنبه، پشم والیاف سلولزی در حلیم های موجود در بازار به اثبات نرسیده است.

مهندس فرهادی افزود: همین امروز هم باز به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران اعلام کردیم که کنترل ها را تشدید کنند و دوباره اقدام به برداشت نمونه کنند. تاکنون ده ها نمونه نیز به آزمایشگاه ها ارسال شده که آخرین نتایج آن را تا چند روز آینده اعلام عمومی خواهیم کرد.
وی در پایان تاکید کرد: از مردم می خواهیم برای خرید حلیم، آش و نظایر آن فقط به مراکز مجاز که پروانه کسب و مجوز بهداشتی از دانشگاه های علوم پزشکی دارند مراجعه کرده و از خرید فله ای و دست فروشی حلیم پرهیز کنند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ١١ دی ١٣٩٨ - ١٣:٥١ / شماره خبر: ١٩٨٤٥٨ / تعداد نمايش: 132  


لیست اخبار >>