پنج شنبه ١٤ فروردين ١٣٩٩ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ابراز رضایت از مدل اجرایی برنامه پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع در مازندران
 


ابراز رضایت از مدل اجرایی برنامه پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع در مازندران

از سوی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت اعلام شد

  ابراز رضایت از مدل اجرایی برنامه پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع در مازندران

 دکتر تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از مدل اجرایی برنامه پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع مازندران ابراز رضایت کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت در بازدید مشاور وزیر بهداشت، رئیس مرکز مدیریت شبکه  و جمعی از مدیران وزارت بهداشت ، نحوه اجرای طرح پزشک خانواده در استان مازندران مورد بررسی قرار گرفت.

در این بازدید ها دکتر آسایی، دکتر تبریزی ،نمایندگانی از معاونت درمان ، مدیریت IT وزارت بهداشت ، سازمان های تامین اجتماعی و بیمه سلامت، نماینده انجمن پزشکان عمومی ایران حضور داشتند.

در روز اول این بازدید ،از مراکز مجری دولتی، پایگاههای خصوصی، مراکز ملکی تامین اجتماعی، کلينيکهاي تخصصي بيمارستاني، درمانگاههاي معين شبانه روزي طرف قرارداد با برنامه، مطب پزشک متخصص طرف قرارداد با برنامه در شهرستانهاي ساري، بهشهر و بابلسر بازديد گردیده و مدل اجراي برنامه پزشک خانواده شهري و نظام ارجاع بررسی شد.

بنا به همین گزارش در روز دوم نشستی با حضور رئیس  دانشگاه علوم پزشکی مازندران و انجمن پزشکان خانواده شهری مازندران برگزار گردید که محور اصلی این جلسه بررسی نقاط قوت و ضعف، چالشها و پيشنهادات برنامه بود.

در ادامه دکتر تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از مدل اجرایی برنامه پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع مازندران ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: این مدل نقطه عطفی برای گسترش برنامه پزشک خانواده شهری در سایر دانشگاههای علوم پزشکی کشور می باشد.

وی مازندران را نمونه خوبی از مدل اجرای برنامه پزشک خانواده شهری دانست وگفت: باید از این استان و برنامه آن حمایت کنیم و درسهایی که از این برنامه در مازندران گرفتيم را به کل کشور ارائه دهيم.

دکتر تبریزی از اجرای برنامه پزشک خانواده شهری در درمانگاههای ملکی تامین اجتماعی نیز اظهار خرسندی کرد.

وی گفت: آنچه که در مطب پزشکان متخصص طرف قرارداد با برنامه پزشک خانواده شهری دیده شد، رابطه خوب پزشکان متخصص با پزشکان خانواده، حتی در ساعات غیر اداری بوده است که با یکدیگر در مورد بیماران خود مشورت می‌کنند.

دکتر تبریزی افزود: در مجموع ارائه دهنده خدمت و گیرنده خدمت از اجرای این برنامه رضایت داشتند. لذا منطقی کردن سرانه و پرداخت به موقع و حمایت از برنامه از جمله کارهایی است که می بايست در ستاد ملي مورد رصد و بررسی قرار گیرد

در ادامه دکتر آسایی مشاور وزیر بهداشت نیز گفت:در این برنامه باید پرداخت به مراقبین سلامت در حوزه پایگاههای خصوصی قانونمند و ضابطه‌مند شود.

وی افزود: در این بازدیدها رابطه مالی بین پزشک خانواده و بیمار وجود نداشته است و راهنماهای بالینی را باید به روز رسانی و در سامانه بارگذاري کرد.

دکتر آسایی گفت: پایش و نظارت ستاد شهرستان و بیمه ها از مراکز و پایگاههای مجری برنامه و همچنین نظارت مسئولین مراکز از پايگاههاي تحت پوشش خود نيز  به خوبی به پیش می رود.

 

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        جمعه ٢٠ دی ١٣٩٨ - ١٤:٢٥ / شماره خبر: ١٩٨٦٨٦ / تعداد نمايش: 132  


لیست اخبار >>