چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > لزوم موضع گیری مراجع علمی و دانشگاهی در برابر اقدام جاهلانه " کتابسوزی"
 


لزوم موضع گیری مراجع علمی و دانشگاهی در برابر اقدام جاهلانه

معاون بهداشت وزارت بهداشت عنوان کرد:

  لزوم موضع گیری مراجع علمی و دانشگاهی در برابر اقدام جاهلانه " کتابسوزی"

 معاون بهداشت وزارت بهداشت بر لزوم موضع گیری قاطع در برابر اقدام سخیف و جاهلانه " کتابسوزی" اخیر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، دکتر علیرضا رئیسی افزود: از داستان کتابسوزان اسکندر و یونانیان و اقوام جاهل و مغول تا جشن های واقعی و مستند کتابسوزان "نازی ها" و  عید کتاب سوزی "کسروی" در یکم دیماه هر سال حکایت های بسیار شنیده وخوانده ایم، اما اکنون و مقارن با عید کتابسوزان پیروان کسروی در مراسمی آئینی با فیلم و تصویر فردی به نام "تبریزیان" که پیروانش او را آیت الله میخوانند و تحت عنوان طب اسلامی تجارتخانه ای برپا کرده است به خود جرات داده و کتاب "اصول طب هاریسون" از کتب مرجع پزشکی را به آتش می کشد.

معاوت بهداشت وزارت بهداشت گفت: آنچه مایه تاسف است فقط خالی بودن دست این گروه جاهل و پرمدعا از نقد علمی نیست بلکه سکوت و عدم برخورد قاطع  مراجع علمی،فرهنگی ،دینی و قضایی در برابر چنین رفتارهای نابهنجار به نام اسلام و ایران است.

وی افزود: به نظر میرسد که این اتفاق نادر و عجیبی نیست، و در حال تبدیل شدن به رویه و قاعده ای است که به اشکال مختلف شاهد تکرار آن بوده ایم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت:از دخالت جاهلانه در درمان صدها بیمار مبتلا به سرطان و بیماری های مزمن تا توصیه به خوردن نمک در هنگامه بسیج ملی "کنترل فشارخون" از تریبون صدا وسیما ،خط نفوذی برای به تاراج بردن ایمان و اعتماد آحاد ملت مسلمان ایران و ضربه زدن به شأن و جایگاه روحانیت شکل گرفته است.

دکتر رئیسی اظهار داشت: در این برهه وظیفه خود میدانیم که به کلیه مراجع دینی،دانشگاهی وقضایی هشدار داده شود که در برابر این چنین اقدامات سخیف و جاهلانه ای بایستند و واکنشی در خور از خود نشان دهند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        جمعه ٤ بهمن ١٣٩٨ - ١٥:٤٩ / شماره خبر: ١٩٩٠٧٠ / تعداد نمايش: 341  


لیست اخبار >>