چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > لزوم توجه جدی به کاهش حوادث جاده ای
 


لزوم توجه جدی به کاهش حوادث جاده ای

معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد:

  لزوم توجه جدی به کاهش حوادث جاده ای

 معاون بهداشت وزارت بهداشت بر لزوم توجه جدی به آثار زیانبار حوادث جاده ای و لزوم کاهش آن تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی در دیدار با مهندس سید حسین میرشفیع مشاور وزیر راه در امور توسعه زیربنایی و طرح های ویژه افزود: ۸۲ درصد از مرگ و میرها در کشور براثر بیماری های غیرواگیر از جمله تصادفات رانندگی است.

وی ضمن اشاره به پتانسیل بالای وزارت بهداشت در جهت همکاری با سایر سازمان ها و نهادها برای فرهنگسازی به منظور کاهش حوادث جاده ای اظهار داشت: 18 هزار خانه بهداشت، 4700 پایگاه سلامت نزدیک به 5 هزار مرکز جامع خدمات سلامت می توانند در این فرهنگسازی نقش موثری داشته باشند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به طرح " هر خانه یک پایگاه سلامت"افزود: در آینده طبق این طرح در هر خانوار ایرانی یک سفیر سلامت وجود خواهد داشت که با آموزش این سفیران سلامت می توان گامی بلند در کاهش حوادث و سوانح جاده ای برداشت.

سپس مهندس میرشفیع ضمن اشاره به آمار و ارقام سوانح جاده ای گفت: وزارت بهداشت و وزارت راه و شهرسازی با همکاری وسیع می توانند نقش موثری در کاهش حوادث جاده ای و پیشگیری از این موضوع داشته باشند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی بر آمادگی کامل این وزارتخانه برای مشارکت در برگزاری پویش های آموزشی و اطلاع رسانی و همچنین برنامه ریزی مشترک برای کاهش حوادث و سوانح جاده ای تاکید کرد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٨ - ٠٨:٠٩ / شماره خبر: ١٩٩٤٣٧ / تعداد نمايش: 42  


لیست اخبار >>