چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > بهره برداری از چندین پروژه عمرانی حوزه سلامت در فراشبند همزمان با دهه فجر
 


بهره برداری از چندین پروژه عمرانی حوزه سلامت در فراشبند همزمان با دهه فجر

با حضور معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شد؛

  بهره برداری از چندین پروژه عمرانی حوزه سلامت در فراشبند همزمان با دهه فجر

 با حضور معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همزمان با دهه مبارک فجر، چهار پروژه عمرانی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند با اعتباری بیش از ۱۶ میلیارد ریال، به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، رییس شبکه یکی از این پروژه های عمرانی در حوزه سلامت را پروژه ساختمان شماره سه مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی شهدای فراشبند عنوان کرد و گفت: این ساختمان با زیربنای ۴۷۸ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال، در دو طبقه شامل سه پانسیون مجهز با زیربنای مجموع ۲۳۹ مترمربع، یک مرکز فیزیوتراپی با زیربنای ۱۲۰ مترمربع و یک مرکز آموزشی مجهز با زیربنای ۱۱۹ مترمربع برای برگزاری کلاس های آموزشی آمادگی پیش از زایمان و مشاوره شیردهی ساخته شده است.

دکتر «حسن کرمی» افزود: این پروژه که از اعتبارات سه درصد نفت و گاز شهرستان و همچینین اعتبارات عمرانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان به بهره برداری رسید، کمک شایانی به ارتقای کمیت و کیفیت خدمات بهداشتی شهرستان می کند.

 

او بهره برداری از یک خانه بهداشت عشایری را یکی دیگر از پروژه های حوزه سلامت شهرستان فراشبند برشمرد و ادامه داد: این خانه بهداشت، دومین خانه بهداشت عشایری در سطح شهرستان است که با اعتبار یک میلیارد ریال از محل اعتبارات معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در منطقه عشایری «کفه امام زاده شهید(ع)» مستقر شده است و ۱۲۰ خانوار عشایری با جمعیتی حدود ۴۷۰ نفر را زیر پوشش خدمات بهداشتی قرار می دهد.

رییس شبکه بهداشت و درمان فراشبند با بیان اینکه این خانه بهداشت عشایری مجهز به اینترانت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای ثبت آنلاین خدمات، تلفن و یک پنل خورشیدی برای تامین برق خانه بهداشت است، افزود: این خانه بهداشت همانند یک خانه بهداشت روستایی، تمامی خدمات بهداشتی را به صورت رایگان به جمعیت زیر پوشش خود ارائه می دهد.

دکتر کرمی، بهره برداری از واحد دندانپزشکی مرکز خدمات جامع سلامت روستای «دولت آباد» فراشبند را از دیگر پروژه هایی عنوان کرد که به مناسبت دهه مبارک فجر، به بهره برداری رسید.

او با اشاره به اینکه این واحد نیز با اعتبار یک میلیارد ریال و از محل اعتبارات شبکه بهداشت و درمان فراشبند راه اندازی و بهره برداری شده است، اضافه کرد: در این واحد، تمامی خدمات ویزیت، کشیدن دندان، فیشورسیلنت، پُر کردن سطحی، عصب کشی دندان های شیری و جرم گیری برای گروه های هدف(کودکان سه تا ۱۴ سال، زنان باردار و زنان شیرده) به صورت رایگان و برای سایر گروه ها نیز با تعرفه ۳۰ درصد ارائه می شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان فراشبند با اشاره به بهره برداری از یک واحد پانسیون دوخوابه مجهز با زیربنای ۱۱۰ مترمربع و با اعتبار ساخت و تجهیز دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بیمارستان امام هادی(ع) فراشبند عنوان کرد و گفت: این پروژه که از محل اعتبارات معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ساخته شده، می تواند نقش بسزایی در ماندگاری پزشکان متخصص در این بیمارستان داشته باشد.

 

این پروژه های عمرانی با حضور «ظفر افشون» معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حجت الاسلام «هادی ابراهیمی» امام جمعه، «صادق فروغی» فرماندار و معاونان، «اسماعیل منصوری» بخشدار مرکزی، «مجتبی دهقان» بخشدار دهرم، «هادی نوشادی» رئیس شورای اسلامی شهر فراشبند و تعدادی از روسای ادارات شهرستان بهره برداری شدند.

 

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٢٢ بهمن ١٣٩٨ - ١٥:١١ / شماره خبر: ١٩٩٦١٢ / تعداد نمايش: 24  


لیست اخبار >>