دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > دستوالعمل مدیریت مهندسی بهداشت محیط در سلامت نوروزی ایلاغ شد
 


دستوالعمل مدیریت مهندسی بهداشت محیط در سلامت نوروزی ایلاغ شد

مهندس غلامی خبر داد:

  دستوالعمل مدیریت مهندسی بهداشت محیط در سلامت نوروزی ایلاغ شد

 دستورالعمل مدیریت مهندسی بهداشت محیط در سلامت نوروزی ۹۷-۹۶ توسط دکترعلیرضا رئیسی معاون بهداشت به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، مهندس سیدرضا غلامی رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: بر اساس دستورالعمل ابلاغی برنامه مدیریت مهندسی بهداشت محیط در سلامت نوروزی امسال از پانزدهم اسفند آغاز و تا پایان روز پانزدهم فروردین ماه سال ۹۷ ادامه خواهد داشت.

 

غلامی گفت: براساس برنامه فوق کلیه کارشناسان مهندسی بهداشت محیط شاغل در معاونت های بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز بهداشت شهرستان ها و بازرسین مهندسی بهداشت محیط مراکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی در سراسر کشور در قالب تیم های بازرسی و نظارتی از ۸ صبح تا ۸ شب در طول یکماه در روزهای تعطیل و غیر تعطیل فعال می باشند.

وی افزود:در بعضی از مناطق کشور از جمله خراسان رضوی، قم، شیراز، استان های ساحلی شمالی و جنوبی و استان های مسافر پذیر دیگر بصورت سه شیفته از ۸صبح تا ۲ بعدازظهر و از ۲بعد از ظهر تا ۸ شب و از ۸شب تا ۱۲ شب فعال می باشند.

 

غلامی گفت: در ستاد کلیه معاونت های بهداشت دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور و ستاد مراکز بهداشت شهرستان ها یک نفر بعنوان کشیک از ۸ صبح تا ۸ شب جهت هماهنگی و جوابگویی مراجعه کنندگان مستقر بوده و یک نفر نیز از ۸ شب تا ۸ صبح فردا بعنوان آنکال نیز برنامه ریزی شده است.

 

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار اظهار داشت: در این برنامه علاوه بر بازرسی های بهداشت محیطی که بصورت تخصصی توسط اکیپ های بازرسی انجام می شود ، بازرسی های مشترک نیز با سازمان تعزیرات حکومتی ، سازمان دامپزشکی، اداره اماکن نیروی انتظامی، سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، مراجع قضایی، ستاد نوروزی استان ها و شهرستان ها و... نیز برنامه ریزی و انجام خواهد شد.

 

غلامی گفت : کنترل و بازرسی ویژه از رستوران ها و اماکن بین راهی با اولویت کنترل کیفی مواد غذایی، بهداشت فردی و آب آشامیدنی نیز انجام خواهد شد.

 

وی افزود :همچنین استفاده بهینه از تجهیزات پرتابل بازرسی در کلیه بازرسی های بهداشتی توسط همکاران بازرس در طول برنامه به عمل خواهد آمد.

غلامی در پایان گفت :سامانه تلفنی ۱۹۰ آمادگی پاسخگویی به هموطنان در طول برنامه را دارد و هموطنان هر گونه شکایت مرتبط با رعایت نکردن بهداشت فردی و عرضه مواد غذایی غیر بهداشتی و یا تاریخ گذشته ، عدم رعایت بهداشت و نظافت واحد های ارائه دهنده خدمات و عدم رعایت بهداشت و نظافت در سرویس های بهداشتی عمومی و نمازخانه ها بویژه در مسیر راه های ارتباطی شهرها و پمب بنزین ها و ترمینال های مسافربری زمینی و ریلی و هوایی را به این سامانه اعلام تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٦ - ٠٩:١٩ / شماره خبر: ١٧٣١٦٤ / تعداد نمايش: 348  


لیست اخبار >>