سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اجرای برنامه سلامت نوروزی با تشکیل بیش از ١٥٠٠تیم و حضور ٥ هزار کارشناس
 


اجرای برنامه سلامت نوروزی با تشکیل بیش از ١٥٠٠تیم و حضور ٥ هزار کارشناس

معاون بهداشت خبر داد:

  اجرای برنامه سلامت نوروزی با تشکیل بیش از ١٥٠٠تیم و حضور ٥ هزار کارشناس

 در سطح کشور با تشکیل بیش از یک هزار و 500 تیم، در مجموع، بیش از 5 هزار نفر بسیج شدند که ان شاءالله بتوانند سلامت را تأمین کنند و ایام خوبی را رقم بزنند تا مسافران در ایام تعطیلات نوروز، با خیالی آسوده به نقاط مختلف کشور سفر کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی در دومین روز سفر خود به استان هرمزگان و در مراسم آغاز برنامه سلامت نوروزی استان، با اشاره به ارتقاء و توسعه بهداشت هرمزگان گفت: استان هرمزگان یکی از استان هایی است که توسعه آن جزو اهداف اصلی طرح تحول نظام سلامت می باشد و پروژه های متعددی درحوزه بهداشت استان هرمزگان تعریف شده است که از روند پیشرفت پروژه ها و همچنین برنامه هایی که برای پیشرفت شاخص های بهداشتی صورت گرفته، بازدیدهایی انجام شد.

وی با اشاره به بازدیدهای روز گذشته از مراکز بهداشتی درمانی ایسین، تازیان و مرکز خدمات جامع سلامت پیامبر اعظم(ص) ابراز کرد: خوشبختانه اتفاقات خیلی خوبی در سطح استان صورت گرفته است و با همکاری و همدلی که بین مسئولین استان وجود دارد و تیم بسیار خوبی که در دانشگاه مستقر است، شاهد روند رو به رشد درحوزه بهداشت استان خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار و 400 مرکز بهداشتی درمانی در این چند سال مورد بازسازی و بهسازی قرار گرفته، بیش از 183 پروژه به بهره برداری رسیده است و بیش از 350 پروژه هم در حال ساخت است که در بازدید اخیر از چند پروژه خوشبختانه پیشرفت خوبی داشته اند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در رابطه با شاخص های حوزه بهداشت هم نسبت به قبل پیشرفت خیلی خوبی وجود دارد؛ اما باز جا دارد که کارهای بیشتری در این حوزه انجام شود. من خیلی امیدوارم که با توجه به وضعیتی که شاهد هستیم و چشم اندازی که وجود دارد، به زودی شاهد این خواهیم بود که در زمینه شاخص های بهداشت، ارتقاء بسیار خوبی در سطح کشور شاهد باشیم؛ کما اینکه هم اکنون در برخی از شاخص ها از جمله دندانپزشکی و سلامت دهان و دندان در استان نسبت به کشور، این شاخص به عنوان نمونه و ممتاز است و امیدواریم که این امر بتواند ادامه پیدا کند.

دکتر رئیسی با اشاره به طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط گفت: تلاش هر ساله همکاران ما در حوزه بهداشت محیط، بر هیچ کس پوشیده نیست و استان هرمزگان هم یکی از استان هایی است که معمولاً مسافرین زیادی به آن مراجعه می کنند. شاهد هستیم که تیم های زیادی در سطح استان تشکیل شده و از 15 اسفندماه بر اساس ابلاغیه ای که از سوی وزارت بهداشت ارسال شده، فعالیت خودرا به صورت رسمی از امروز آغاز کرده اند.

وی افزود: بیش از 70 تیم در استان تشکیل شده و قریب به 200 نفر هم در این تیم ها فعالیت دارند؛ اماکن حساس عرضه مواد غذایی، اسکان و نظارت بر آب و فاضلاب هم از نظر بهداشت محیط، جزو اهداف اصلی است که خوشبختانه طی دو سال گذشته به دلیل مجهز شده کارشناسان ما به دستگاههای پورتابل و آزمایشات قابل حمل که در محل می توانند انجام دهند، برای کنترل بسیار تأثیرگذار است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ابراز کرد: همه اماکن تحت کنترل هستند و یکی از کارهای اصلی این است که با همکاری استانداری، شهرداری و سایر دستگاههای اجرایی ان شاءالله بتوانیم امنیت را از نظر بهداشت محیط فراهم کنیم.

وی در خصوص تفاوت روند نظارت بهداشت محیط با سال قبل گفت: نسبت به سال گذشته دو اتفاق افتاده؛ یکی اینکه تجربه سال گذشته را داریم و دستگاههای پرتابلی که در اختیار داریم، بسیار مؤثر بودند؛ زیرا در سال های قبل، جواب آزمایش ها دیرتر مشخص می شد ولی با وجود این دستگاه ها، خیلی سریع تر نسبت به قبل و در محل آزمایش انجام می شود و این فوق العاده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه کرد: امسال تجهیزات خیلی بیشتری در سراسر کشور توزیع شده و همچنین بار میکروبی هم اندازه گیری می شود که سال گذشته به این وسعت نبود و این می تواند خیلی مؤثرتر باشد. برنامه های تیم ها و خودرو ها و اماکن را نیز از قبل مشخص کرده اند و هماهنگی بسیار خوبی با معاونت غذا و دارو و همچنین با شهرداری و سطح استانداری اتفاق افتاده است.

دکتر سیدحسین داودی، رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز ضمن تشکر و قدردانی از حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت در استان، گفت: طرح نوروزی در استان از 15 اسفندماه آغاز شده و تا 15 فروردین ماه 97 ادامه دارد.

دکتر داودی افزود: 73 تیم در قالب 170 نفر تمام مراکز و امکنه هایی که تقریباً 17 هزار و 113 امکنه را در سطح استان داریم، مورد بازدید قرار خواهند داد. محوریت، تأکید و تمرکز ما بیشتر به امکنه هایی است که در ورودی شهرها قرار دارند و از آنجاست که از میهمانان نوروزی استقبال می کنیم.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦ - ٠٩:٣١ / شماره خبر: ١٧٤٢٣٦ / تعداد نمايش: 206  


لیست اخبار >>