سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ظرفیت دندانپزشکی در هرمزگان فوق العاده است
 


ظرفیت دندانپزشکی در هرمزگان فوق العاده است

رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت:

  ظرفیت دندانپزشکی در هرمزگان فوق العاده است

 دکتر حمید صمدزاده مشاور معاون بهداشت و رئیس اداره بهداشت دهان و دندان در بندرعباس گفت: با اجرای طرح تحول سلامت دهان و دندان در حوزه بهداشت و راه اندازی 4 مرکز تجمیعی در هرمزگان ظرفیت دندانپزشکی در هرمزگان فوق العاده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر صمدزاده با بیان اینکه در بازدید اخیر از واحدهای دندانپزشکی در چند مرکز خدمات جامع سلامت بندرعباس مشاهده شد که دندانپزشکان با عشق و علاقه بیماران را حتی در پاسی از شب معاینه و تحت درمان دندانپزشکی قرار می دهند؛ تصریح کرد: جای بسیار خوشحالی است که شاهد تغییرات مهم رو به رشد در شاخص های این حوزه هستیم؛ و امیدواریم سال دیگر خدمات به حد اعلاتری برسد.

دکتر صمد زاده افزود: با توجه به مشکلات حوزه دهان و دندان ارتقاء سلامت دهان و دندان دانش آموزی نیازمند اجرای این طرح در برنامه تحول نظام سلامت بود تا بصورت منسجم و منظم با راه اندازی مراکز تجمیعی دندانپزشکی و ارائه خدمات در قالب مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و همچنین اجرای برنامه جدید  گامی اساسی در جهت ارتقائ سطح سلامت بهداشت دهان و دندان برداشته شود.

وی اظهار کرد: هر کودک 6 ساله نزدیک به 6 دندان شیری آن خراب است؛ لذا باید برای این گروه سنی برنامه داشته باشیم و این موضوع در قالب مراقبت کودکان آمده است. که باید تدارکات و آموزشهای لازم بصورت جدی دیده شود.

رئیس اداره بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: برنامه دانش آموزی در گروه سنی 6 تا 14 سال علاوه بر انجام وارنیش فلوراید و فیشور سیلانت دانش آموزان پایه 6 تحصیلی، و در نهایت سنین 13 تا 14 ساله با دندانهایی سالم وارد مقطع متوسطه شوند.

دکتر صمد زاده عنوان کرد: ﺷﺎﺧﺺ (DMFT) که ﻧﻤﺎﯾﺎﻧﮕﺮ وﺿﻌﯿﺖ ﺳﻼﻣﺖ دﻫﺎن و دﻧﺪان و ﺑﯿﻤﺎري ﻫﺎي ﭘﺮﯾﻮدﻧﺘﺎل ﻣﺤﺴﻮب ﻣﯽ ﺷﻮد؛ در استان هرمزگان 9 دهم است و نسبت به شاخص کشوری فوق العاده و در حد ایده آل قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: هدف دور از دسترسی نیست که سال 97 بچه های پایه ششم این استان با دندانهایی سالم وارد پایه متوسطه شوند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦ - ١١:٣٥ / شماره خبر: ١٧٤٢٦٤ / تعداد نمايش: 214  


لیست اخبار >>