چهارشنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > سامانه اطلاع رسانی و رتبه بندی بهداشتی رستوران ها در اختیار مسافران نوروزی
 


سامانه اطلاع رسانی و رتبه بندی بهداشتی رستوران ها در اختیار مسافران نوروزی

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت خبر داد

  سامانه اطلاع رسانی و رتبه بندی بهداشتی رستوران ها در اختیار مسافران نوروزی

 مسافران نوروزی با استفاده از سامانه اطلاع رسانی و رتبه بندی بهداشتی رستوران ها می توانند وضعیت بهداشتی رستوران های اطراف خود را بررسی کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، حمید انصاری مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت گفت: علاوه بر برنامه های گسترده و جاری این معاونت ،از 15 اسفند ماه سالجاری الی 15 فروردین97 برنامه سلامت نوروزی با حضور 2700 اکیپ بازرسی بهداشت محیط در ساعات اداری و بیش از 1200 اکیپ درساعات غیر اداری در حال برگزاری است.

انصاری افزود: این بازرسی ها از مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی با اولویت کنترل بهداشت فردی و موادغذایی از جمله نانوایی ها، رستوران ها ، مراکز فروش فست فودها، قنادی ها و همچنین اماکن اقامتی ، هتل ها ، آرایشگاه ها و سایر امکنه توسط بازرسان بهداشت محیط معاونت های بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور و تحت نظارت مرکز سلامت محیط و کار معاونت بهداشت انجام می گیرد.

وی اظهار داشت: در طول ایام نوروز سامانه بهداشت 190 بطور شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی پیرامون تخلفات بهداشتی در سراسر کشور می باشد.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت ضمن اشاره به طراحی نرم افزار سامانه اطلاع رسانی و رتبه بندی بهداشتی رستوران ها توسط این معاونت افزود: کاربرانی که این نرم افزار را در اختیار دارند می توانند با اتصال به اینترنت گوشی تلفن همراه در هر نقطه ای از کشور موقعیت رستوران های اطراف محل استقرار خود را مشاهده کرده و وضعیت آنها را از نظر رتبه بهداشتی ببینند.

انصاری گفت: کاربران می توانند در این سامانه نظرات خود را در زمینه وضعیت رستوران ها در یکی از چهار گزینه عالی، خوب ، متوسط و ضعیف ثبت نمایند.

وی اضافه کرد: کاربران علاوه بر این با کلیک روی آیکون رستوران مورد نظرشان می توانند ضمن ملاحظه درجه بهداشتی رستوران ، اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت بهداشتی آن رستوران به دست آورند و برای استفاده از آن رستوران تصمیم گیری کنند .

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت در پایان گفت : نرم افزار سامانه اطلاع رسانی و رتبه بندی بهداشتی رستوران ها ویژه اندروید از طریق پایگاه اطلاع رسانی معاونت بهداشت وزارت بهداشت به نشانی      http://health.behdasht.gov.ir/  ضمن کلیک بر روی بارکد مربوطه ،قابل اسکن و نصب می باشد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٦ - ١٠:٥٦ / شماره خبر: ١٧٤٦٥١ / تعداد نمايش: 530  


لیست اخبار >>