دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > برگزاری کارگاه آموزشی جذام/ بازآموزی پزشکان و کارکنان بهداشتی درباره جذام
 


برگزاری کارگاه آموزشی جذام/ بازآموزی پزشکان و کارکنان بهداشتی درباره جذام

رییس اداره سل و جذام خبر داد

  برگزاری کارگاه آموزشی جذام/ بازآموزی پزشکان و کارکنان بهداشتی درباره جذام

  کارگاه آموزشی جذام با حضور 70 پزشک و کارشناس در سالن همایش های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، رییس اداره سل و جذام معاونت بهداشت گفت: در این کارگاه ۵۱ کارشناس از مراکز بهداشت بهارستان، غرب، رباط کریم، شهریار، قدس و ملارد دانشگاه علوم پزشکی ایران و شرکت کنندگانی از دانشگاه های تهران، زنجان، هرمزگان، اردبیل،بوشهر، لرستان و خراسان شمالی واساتیدی از کمیته فنی کشوری حذف جذام حضور داشتند.

دکتر مهشید ناصحی افزود: در راستای حذف جذام که از سال 1376 در سطح شهرستانهای کشور محقق شده است، به دلیل کاهش موارد جدید سالانه این بیماری در کشور، مهارت بالینی پزشکان ( که غالبا در طول سنوات تحصیل دیگر با موردی از این بیماری روبرو نمی شوند ) کاهش یافته است و این می تواند سبب غفلت نسبت بیماری شود . لذا کشور تلاش می کند در هر سال پزشکان شاغل در شبکه بهداشت 2 تا 5 دانشگاه کشور را تحت بازآموزی قرار  دهد.

وی ادامه داد: از مهمترین اهداف کارگاه فعلی، آشنایی با ماهیت بیماری جذام و تفاوت آن با سایر بیماریهای عفونی و پوستی، نحوه تشخیص بالینی و آزمایشگاهی، درمان و چگونگی دریافت درمان دارویی و نهایتا عوارض ناشی از بیماری و رویکرد های برخورد با عوارض بیماری جذام می باشد . در طول این برنامه گزارش کاملی از وضعیت بیماری در جهان و کشور نیز ارائه می شود.

 

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٠:٤٩ / شماره خبر: ١٧٥٧٨٧ / تعداد نمايش: 90  


لیست اخبار >>