دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > هرگونه تعرض به پزشکان در حال خدمت به مردم پیگیری قضایی می شود
 


هرگونه تعرض به پزشکان در حال خدمت به مردم پیگیری قضایی می شود

معاون وزیر بهداشت :

  هرگونه تعرض به پزشکان در حال خدمت به مردم پیگیری قضایی می شود

 در پی تعرض به یکی از پزشکان شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر، معاون بهداشت وزیر بهداشت از پیگیری این موضوع خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی ضمن تقبیح اقدام ضرب و شتم یکی از پزشکان شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر ، که در چند روز گذشته روی داد افزود: کوچکترین تعرض به پزشکان مشغول خدمت به مردم از سوی هر فرد و دارای هر جایگاه اجتماعی پیگرد قانونی دارد و نمی بایست از اینگونه موارد چشم پوشی کرد.

وی گفت :از سوی دیگر تکریم ارباب رجوع و بیماران جزء اصول اولیه و اولویت دار نظام سلامت است که همواره مورد تاکید است، هرگونه اعتراض و شکایت می بایست ازطریق مجاری قانونی پیگیری و دنبال شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: پزشکان شبکه های و درمان در سراسر کشور و تا  محروم ترین مناطق در حال خدمت به آحاد ملت هستند و هرگونه بی احترامی و هتاکی به ایشان بر خلاف حقوق شهروندی و قوانین جاری کشور است.

دکتر رئیسی افزود : همه افراد در برابر قانون یکسان هستند و هیچ فردی با توجه به هر جایگاه اجتماعی که دارد اجازه بر هم زدن نظم و ضرب و شتم نیروهای خدمت رسان به ملت را ندارد.

 دکتر رئیسی در پایان اظهار داشت: برای پایان دادن به چنین بی حرمتی هایی یقینا موضوع از سوی مراجع ذیصلاح پیگیری خواهد شد.

 گفتنی است در پی رخ دادن این واقعه بلافاصله معاونت بهداشت وزارت بهداشت در تماس تلفنی با مسئولین استانداری بوشهر و رئیس دانشگاه علوم پزشکی خواستار بررسی و تحقیق کامل موضوع تا حصول نتیجه شد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٧ - ١٣:٣١ / شماره خبر: ١٨١١٣٤ / تعداد نمايش: 145  


لیست اخبار >>