شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ۷۵ درصد اختلالات روانی در سنین ۱۴ تا ۲۵ سالگی رخ می دهد
 


۷۵ درصد اختلالات روانی در سنین ۱۴ تا ۲۵ سالگی رخ می دهد

معاون بهداشت در هفته سلامت روان خبر داد :

  ۷۵ درصد اختلالات روانی در سنین ۱۴ تا ۲۵ سالگی رخ می دهد

 معاون بهداشت با اعلام اینکه ۷۵ درصد اختلالات روانی در سنین ۱۴ تا ۲۵ سالگی رخ می دهد گفت: اگر این اختلالات در این سنین تحت کنترل درآید در واقع ۷۵ درصد بار بیماری های روانی از جامعه کم می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ،دکتر علیرضا رئیسی افزود: توجه سازمان بهداشت جهانی به نوجوانان و جوانان در شعار سلامت روان در سال ۲۰۱۸ به خاطر اهمیت ویژه ای است که این سنین دارد.

 

وی ادامه داد: اگر اختلالات روانی در سنین ۱۴ تا ۱۹ سال کنترل شوند آینده سلامت فرد، خانواده و جامعه را می توان کنترل کرد. زیرا در این سن شخصیت روانی فرد شکل می گیرد و قالب بندی می شود.

 

دکتر رییسی تصریح کرد: این سنین همچنین بهار زندگی، شادابی و انرژی زایی است بنابراین هم فرصت است و هم خطر.

 

معاون بهداشت گفت: از طرفی شاهد تغییرات گسترده ارتباطاتی در دنیا و توسعه فضای مجازی هستیم که این سنین را هدف قرار داده است.

 

وی افزود: در دنیایی زندگی می کنیم که هر لحظه یک حادثه، خبر ناگوار، خشونت، جنگ و ... در حال رخ دادن است که همه این موارد بر روح و روان افراد به ویژه سنین نوجوانی و جوانی اثر نامطلوب می گذارد.

 

وی با اعلام اینکه ۱۶ درصد از بار بیماری های روان در سنین ۱۴ تا ۱۹ سالگی تحمیل می شود، بیان داشت: اختلالات رفتاری دوران کودکی ششمین بار بیماری، اضطراب هشتمین بار بیماری و افسردگی نهمین بار بیماری در این سنین است.

 

وی ادامه داد: شروع ۵۰ درصد از اختلالات روانی از سن ۱۴ سالگی است و  بهترین گروه هدف برای آموزش و پیشگیری از اختلالات روانی نیز همین سنین است.

 

گفتنی است هفته سلامت روان از 18 الی 24 مهرماه سالجاری با شعار  "سلامت روان جوانان و نوجوانان : جهان در حال تغییر " برگزار می شود.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        جمعه ٢٠ مهر ١٣٩٧ - ١١:٠٤ / شماره خبر: ١٨٢١٧٥ / تعداد نمايش: 98  


لیست اخبار >>