سه شنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اعزام 31 کارشناس بهداشت محیط به عراق/ انجام تهمیدات بهداشتی لازم برای زائران اربعین
 


اعزام 31 کارشناس بهداشت محیط به عراق/ انجام تهمیدات بهداشتی لازم برای زائران اربعین

در آستانه اربعین صورت گرفت

  اعزام 31 کارشناس بهداشت محیط به عراق/ انجام تهمیدات بهداشتی لازم برای زائران اربعین

 با توجه به اهمیت کنترل عوامل محیطی به ویژه آب و غذای زائرین اربعین حسینی مرکز سلامت محیط و کاروزارت بهداشت با هماهنگی کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین کشور در قالب تیم سلامت مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تعداد ۳۱ نفر از کارشناسان مهندسی بهداشت محیط را به کشور عراق اعزام کرده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، رییس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار گفت: یکی از مزیت های تیم اعزامی نسبت به سالهای قبل همراهی پنج نفر از کارشناسان بهداشت محیط خانم همراه تیم اعزامی است. تعداد ۹ نفر از کارشناسان بهداشت محیط اعزامی در نجف اشرف، ۱۰ نفر در کربلای معلی و ۱۰ نفر در بین راه نجف به کربلا و ۲ نفر در کاظمین مستقر شده اند.

مهندس سیدرضا غلامی افزود: فعالیت های تیم ها با توجه به تاریخ اعزامشان از ۲۵ مهر در بین راه و ۲۶ مهر در نجف و ۲۷ مهر در کربلا و کاظمین شروع شده است.

وی تکالیف تیم اعزامی به عراق را هماهنگی با مسئولین مرکز پزشکی جهت پیشبرد اهداف و همراهی نمایندگان مرکز پزشکی در عراق،  هماهنگی با مسئولین وزارت بهداشت عراق طبق تفاهم نامه با عراق،  هماهنگی با مسئولین ستاد بازسازی عتبات و مسئولین عتبه مستقر در نجف، کربلا و کاظمین جهت همکاری، هماهنگی با مسئولین موکب ها جهت همکاری،  آموزش خادمین موکب ها،  آموزش زائرین،  بازدید و نظارت بهداشتی از موکب ها و تاسیسات بهداشتی و محل های پخت غذا، کلر سنجی آب مصرفی و در صورت نیاز کلر زنی با قرص کلر در اختیار، سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی ( دمای مواد غذایی، سنجش روغن کنترل مدیریت پسماند و پساب اعلام کرد.

غلامی مهمترین فعالیت های انجام شده تا ۲۷ مهر ماه را چنین تشریح کرد:  کل بازدید بهداشتی انجام شده ۳۴۵ مورد،  کلر سنجی انجام شده از آب شبکه های توزیع و مخازن ۱۴۳،  مقدار آب مخازن کلر زنی شده با قرص کلر ۶۳۵۰۰ لیتر،  کل سنجش انجام شده با تجهیزات پرتابل ۹۱ مورد،  نظارت بر طبخ و توزیع غذای زائرین ایرانی ۸۵ مورد، آموزش به زائرین در بحث بهداشت محیط، بهداشت فردی و بهداشت موادغذایی ۱۲۲۹ نفر،  آموزش به خادمین موکب ها در بحث بهداشت فردی و بهداشت مواد غذایی  ۹۱۳ نفر.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧ - ١٠:٣٠ / شماره خبر: ١٨٢٤٨٢ / تعداد نمايش: 77  


لیست اخبار >>