شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > پیشگیری از بیماری‌ها یکی از اولویت‌های اصلی دولت و وزارت بهداشت است
 


پیشگیری از بیماری‌ها یکی از اولویت‌های اصلی دولت و وزارت بهداشت است

معاون بهداشت وزارت بهداشت :

  پیشگیری از بیماری‌ها یکی از اولویت‌های اصلی دولت و وزارت بهداشت است

 معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر یکی از اولویت‌های اصلی دولت تدبیر و امید و وزارت بهداشت است که باید به دقت پیگیری شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی در سفر به استان بوشهر ضمن بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی شهری دالکی گفت : پیگیری بهداشت و درمان  هر دو وظیفه ما در مراکز خدمات جامع سلامت است اما باید برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای صورت گیرد که به سمت پیشگیری از بیماری‌ها حرکت کنیم.

 

دکتر رئیسی افزود: بهورزان در خانه‌های بهداشت و مراقبین سلامت در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری در بحث پیشگیری از بیماری‌ها نقش  اساسی را بر عهده دارند.

 

وی افزود: باید برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت به گونه‌ای پیش رود که ضمن حفظ، توسعه و تقویت امکانات و نیروی انسانی بخش درمان بحث پیشگیری از بیماری‌های را نیز بیش از گذشته دنبال کنیم.

 

دکتر رئیسی با بیان اینکه بیماری‌های غیرواگیر، تهدید جدی برای نظام سلامت و مردم هستند، گفت: با عنایت به پتانسیل‌ خوب موجود در استان بوشهر می‌بایست این استان در مباحث پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع، پزشکی خانواده و به ویژه بهداشت دهان و دندان  و حذف پوسیدگی دندان دانش آموزان پیشرو باشد.

 

 در این سفر معاون بهداشت وزارت بهداشت از مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی شهری دالکی بازدید کرد و از نزدیک در جریان ارائه خدمات واحدهای مختلف این مرکز در تعطیلات نوروز قرار گرفت.

 

دکتررئیسی همچنین نحوه ارائه خدمات مراقبین سلامت مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی شهری دالکی و ثبت فعالیت‌های آنان را در سامانه یکپارچه بهداشت موردبررسی قرار داد و در سپس ضمن بازدید از صنوف حساس در شهر دالکی یک رستوران را مورد بازرسی بهداشتی قرار داد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ٣ فروردين ١٣٩٨ - ٢١:٤٨ / شماره خبر: ١٨٨٣٦٧ / تعداد نمايش: 64  


لیست اخبار >>