شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > نشست هماهنگی پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در مناطق آسیب دیده از سیل
 


نشست هماهنگی پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در مناطق آسیب دیده از سیل

به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد

  نشست هماهنگی پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در مناطق آسیب دیده از سیل

 نشست هماهنگی مدیریت بحران در بلایا و پیشگیری و کنترل بیماریها در مناطق آسیب دیده از سیل در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، در این نشست که معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران حضور داشتند، دکتر محمد مهدی گویا ضمن بیان مسائل و چالش‌های بوجود آمده در برخی استان‌های درگیر سیل اخیر، بر لزوم آمادگی هر چه بیشتر دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور تأکید کرد.

وی دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در شهر تهران را به عنوان قطب‌های توانمند در مدیریت و ارائه خدمات در زمان بحران ها برشمرد و افزود: حوزه بهداشت علاوه بر زمان وقوع بلایا، تا مدت ها درگیر پیامدهای بهداشتی ناشی از واقعه خواهد بود .

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، در ادامه بر حفظ آمادگی کامل اعم از نیروی انسانی متخصص در مدیریت، ارزیابی سریع و ارائه خدمت در بلایا، تجهیزات و ملزومات ضروری در این سه دانشگاه جهت استفاده در زمان بحران‌ها تأکید نمود.

سپس دکتر دلاوری ، دکتر عبادی فرد آذر، دکتر عرشی معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی نیز ضمن بیان برخی تجارب کسب شده در بلایای گذشته در کشور از آمادگی کامل دانشگاه‌‎های خود جهت مدیریت بحران‌های احتمالی آتی  و نیز کمک به سایر استان‌های کشور خبر دادند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨ - ١١:١٦ / شماره خبر: ١٨٩٠١٤ / تعداد نمايش: 72  


لیست اخبار >>