شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > موردی از بیماری واگیر در مناطق سیل زده نداشتیم
 


موردی از بیماری واگیر در مناطق سیل زده نداشتیم

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

  موردی از بیماری واگیر در مناطق سیل زده نداشتیم

 رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مواردی از بیماری های واگیر از طریق آب و غذا در مناطق سیل زده گلستان، لرستان و خوزستان گزارش نشده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت به نقل از ایرنا، دکترمحمدمهدی گویا افزود: با گرم شدن هوا ممکن است این بیماری ها شیوع یابد که همکاران ما تلاش می کنند آب مصرفی سالم را به دست مردم برسانند.


وی گفت: شیوع بیماری های ناشی از حشرات که به انسان منتقل می شود با گرم شدن هوا در مناطق سیل زده وجود دارد و باید مراقب  سالک و حشرات جونده باشیم.


گویا اضافه کرد: بیشترین نگرانی در مناطق سیل زده، شیوع بیماری های واگیر از طریق آب و غذای آلوده است، براین اساس مردم سیل زده با تیم های بهداشتی و درمانی همکاری کنند تا این بیماری ها بوجود نیابد.


وی ادامه داد: کمک و همکاری مردم سیل زده با تیم های بهداشتی و درمانی مستقر در این مناطق برای جلوگیری از شیوع بیماری های واگیر بسیار مهم است و باید با همکاری مردم سیل زده اجازه ندهیم این بیماری ها افزایش یابد.


وی اضافه کرد: آب هایی که بین مردم توزیع می شود از طریق همکاران آب و فاضلاب شهری و روستایی مراکز بهداشتی و درمانی کنترل می شود و این کار به صورت مداوم ادامه یابد.


گویا گفت: لازم است آب با سلامت تضمین شده به دست مردم برسد، اگر مردم سیل زده از آب آشامیدنی و حتی پخت و پز مطمئن نبودند، آن را استفاده نکنند یا بجوشانند و سپس مصرف کنند.


رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شستشوی میوه و سبزیجات نیز با آب سالم بسیار اهمیت دارد زیرا بیماری های عفونی مانند وبا از این طریق منتقل می شود و مردم باید کاملا مسایل بهداشتی را رعایت کنند.


گویا افزود: ضرورت دارد مردم این مناطق برای پیشگیری از بیماری هایی اعم از سالک، مالاریا و دیگر مواردی که ناشی از حیوان گزیدگی است، آموزش ببینند و مراکز بهداشتی باید نکات مهم را در این زمینه به مردم اطلاع دهند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨ - ١٢:٥٥ / شماره خبر: ١٨٩٠١٩ / تعداد نمايش: 65  


لیست اخبار >>