پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > تشریح دلایل پیشگیری از وقوع بیماری های واگیر در مناطق درگیر سیلاب
 


تشریح دلایل پیشگیری از وقوع بیماری های واگیر در مناطق درگیر سیلاب

از سوی مشاور معاون بهداشت عنوان شد

  تشریح دلایل پیشگیری از وقوع بیماری های واگیر در مناطق درگیر سیلاب

 مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر و بلایا دلایل پیشگیری از وقوع بیماری های واگیر در مناطق درگیر سیلاب را تشریح کرد .

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر محمد اسماعیل مطلق گفت: به دلیل حجم وسیع آب در استان خوزستان بیش از ۲۶۱ روستا و ۶ شهر تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند ولی خوشبختانه بیماری های واگیر شیوع پیدا نکرده است.

وی افزود: در این خصوص اقدامات بسیاری برای پیشگیری از بروز بیماریها انجام شده است که از آن جمله می توان به وجود سامانه هشدار اولیه حضور به موقع تیم های نظام سلامت، هماهنگی مطلوب حوزه های مختلف نظام سلامت، گزارش دهی به موقع دانشگاها برای پیش بینی مداخلات لازم، حضور مدیران ارشد در صحنه که علاوه بر نظرات ارشادی موجب تقویت روحیه همکاران می شود، اشاره کرد.

مطلق اظهار داشت: حمایت های وزیر بهداشت در اقدامات در دست اجرا، برگزاری جلسات منظم در حوزه های مختلف وزارت بهداشت، پیگیری متمرکز درخواست های دانشگاهی و توزیع مناسب منابع، انگیزه بالای کارکنان در ارائه خدمات بهداشتی به جمعیت تحت تاثیر، پیگیری مناسب هماهنگی های برون بخشی از طرف EOC وزارت بهداشت بخش دیگری از برنامه های انجام شده در این راستا بوده است.

وی  در پایان گفت: بیماریهای اسهالی و در صدر آنها التور، بومی خوزستان می باشد لذا همیشه قبل از فصل گرما مرکز بهداشت خوزستان خود را محیای برخورد کرده و سیستم مراقبتی خود را برای پیشگیری از بروز بیماری ها بر کلیه مناطق استان می گستراند و با اعمال نظارت های دقیق و مستمر از بروز بیماری پیشگیری می کند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٢:٣٨ / شماره خبر: ١٨٩٢٥٧ / تعداد نمايش: 63  


لیست اخبار >>