چهارشنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > آمادگی کامل شهرداری تهران برای همکاری با بسیج ملی کنترل فشار خون/ ذائقه شور ایرانی ها موجب ازدیاد فشار خون افراد شده است
 


 آمادگی کامل شهرداری تهران برای همکاری با بسیج ملی کنترل فشار خون/ ذائقه شور ایرانی ها موجب ازدیاد فشار خون افراد شده است

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران:

  آمادگی کامل شهرداری تهران برای همکاری با بسیج ملی کنترل فشار خون/ ذائقه شور ایرانی ها موجب ازدیاد فشار خون افراد شده است

 مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران از اعلام آمادگی کامل شهرداری تهران برای همکاری با بسیج ملی کنترل فشار خون و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ،دکتر حمید چوبینه گفت: بسیج ملی کنترل فشار خون یک طرح بسیار هوشمندانه است که علاوه بر ارتقای سلامتی مردم هزینه اجرایی بسیار کمی داشته و در درازمدت فواید بسیاری برای شهروندان دارد.

 

وی افزود: این طرح می تواند هزینه های درمان بیماری های ناشی از فشار خون را در آینده کاهش دهد زیرا بیش از 20 درصد افراد جامعه دارای فشار خون بالا هستند که ریشه بسیاری از بیماری هاست.

 

وی ادامه داد: سبک زندگی ناسالم، کم تحرکی، استرس، مصرف زیاد نمک و ذائقه شوری که ایرانی ها طی سال ها پیدا کرده اند همه عوامل افزایش فشار خون هستند که بسیاری از بیماری ها از این عوامل ناشی می شوند.

 

چوبینه خاطر نشان کرد: برخی افراد از وجود فشار خون در خود بی خبرند و زمانی مطلع می شوند که دچار سکته ها قلبی یا مغزی، بیماری قلبی و عروقی شوند و در پی آن مرگ یا کم توانی و ناتوانی جسمی به سراغشان بیاید.

 

وی از همه شهروندان خواست که حداقل سالی دو بار فشار خون خود را کنترل کنند و گفت: تمام مراکر درمانی شرکت شهر سالم شهرداری تهران آماده همکاری با بسیج ملی کنترل فشار خون و اندازه گیری فشار خون شهروندان در طی انجام این برنامه هستند.

 

وی در پایان همه مردم به ویژه شهروندان تهرانی را دعوت کرد که حتما در این بسیج ملی شرکت کنند.

 

گفتنی است بسیج ملی کنترل فشارخون از27اردیبهشت تا 15 تیرماه سالجاری در سراسر کشور برگزار می شود.

 

 

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٠٨:٢٦ / شماره خبر: ١٩٠٤٥٩ / تعداد نمايش: 133  


لیست اخبار >>