چهارشنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > بسیج ملی کنترل فشار خون به تکمیل پرونده الکترونیک سلامت کمک می‌کند
 


بسیج ملی کنترل فشار خون به تکمیل پرونده الکترونیک سلامت کمک می‌کند

معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد:

  بسیج ملی کنترل فشار خون به تکمیل پرونده الکترونیک سلامت کمک می‌کند

 معاون وزیر بهداشت گفت: پویش ملی کنترل فشار خون می‌تواند به ایجاد و تکمیل پرونده الکترونیک سلامت هم کمک کند و این پویش فرصتی برای این موضوع و ثبت اطلاعات سلامت افرادی که فرصت مراجعه ندارند نیز محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره ایجاد و تکمیل پرونده الکترونیک سلامت از طریق پویش ملی کنترل فشار خون افزود: پس از ثبت فشار خون مردم در سامانه، با توجه به اینکه کد ملی افراد نیز وجود دارد، اطلاعات در پرونده الکترونیک سلامت افراد نیز درج می‌شود و می‌توان مراقبت‌های بعدی را به افرادی که دچار فشار خون بالا هستند ارائه کرد.

وی ادامه داد: البته برای داشتن پرونده الکترونیک سلامت حتما نیاز نیست افراد به مراکز جامع سلامت و پایگاه‌های بهداشت مراجعه کنند و اگر پرونده الکترونیک سلامت به صورت جامع و کامل تعریف شود، افراد با دریافت هر نوع خدمات سلامت می‌توانند به پرونده الکترونیک خود وارد شوند. به طور مثال حتی اگر شخصی خون اهدا کند یا به مطب خصوصی مراجعه کند نیز می‌تواند به پرونده الکترونیک خود وارد شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: پس از عید فطر، علاوه بر پایگاه‌های جامع سلامت و خانه‌های بهداشت، بالغ بر 2 هزار و 700 ایستگاه سیار نیز در سراسر کشور جهت اندازه گیری فشار خون مردم مستقر می‌شوند، همچنین مردم می‌توانند فشار خون خود را به صورت خود اظهاری در سامانه‌ای که برای این کار در نظر گرفته شده نیز ثبت کنند. این سامانه به نشانی salamat.gov.ir در دسترس است.

دکتر رئیسی اظهار داشت: بر اساس برنامه زمان بندی شده پویش ملی کنترل فشار خون بالا، از 27 اردیبهشت تا 15 خرداد 98 در مرحله اول قرار داریم که نسبت به حساس سازی مردم اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: اندازه گیری فشار خون به صورت عملی از 16 خرداد تا 15 تیر 98 انجام می‌شود. البته در این فاصله مراکز جامع سلامت و پایگاه‌های بهداشت آمادگی کامل را برای اندازه گیری فشار خون افراد دارند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٣:١٤ / شماره خبر: ١٩٠٦٧٦ / تعداد نمايش: 183  


لیست اخبار >>