يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > وظیفه سختِ مرزبانی سلامت بر عهده وزارت بهداشت است
 


وظیفه سختِ مرزبانی سلامت بر عهده وزارت بهداشت است

معاون بهداشت در چهارمین جلسه کارویژه مرز عنوان کرد

  وظیفه سختِ مرزبانی سلامت بر عهده وزارت بهداشت است

 معاون بهداشت در چهارمین جلسه کارگروه ساماندهی، هماهنگی و کنترل بیماری های کارویژه مرز که در دفتر معاونت بهداشت برگزار شد گفت: مرزبانی سلامت وظیفه سختی می باشد که بر عهده وزارت بهداشت نهاده شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی افزود: نظام سلامت با مشکلات عدیده ای که کشورهای همسایه و هم مرز برایش به وجود می آورند وظیفه بزرگی به عهده دارد و آن مرزبانی از سلامت جامعه و مردم است.

وی بیان داشت: سازمان جهانی بهداشت از اقدامات ایران در کنترل فلج اطفال و برخی بیماری های واگیر که در کشورهای همسایه بطور وسیع وجود دارد و طی سالها تلاش وزارت بهداشت از میان رفته در موارد متعدد قدردانی کرده است.

رئیس کارگرده ساماندهی ، هماهنگی و کنترل بیماری های کار ویژه مرز ادامه داد: اگر حتی یک مورد از این بیماری ها در کشور یافت شود تمام زحمات 20 ساله ای که برای کنترل بیماری های واگیر نظیر فلج اطفال در کشور انجام شده است زیر سئوال می رود، بنابراین وظیفه این کارگروه ویژه و سازمان ها و دستگاه های عضو در آن بسیار مهم و تاثیر گذار است.

معاون بهداشت اظهار داشت: ما تعهد داده ایم تا سال 2020 مالاریا را حذف کنیم، در عین حال در بحث تجهیزات آزمایشگاهی که برای نیل به این هدف مورد نیاز است تحت تحریم می باشیم. بنابراین نیازمند همکاری وزارتخانه ها و سازمان هایی نظیر صنعت، معدن و گمرک برای تسهیل در معافیت ها و ترخیص کالاها هستیم.

دکتر رئیسی در پایان با اشاره به اینکه حتی یک روستا با هزار نفر جمعیت وجود ندارد که دارای یک خانه بهداشت نباشد گفت: این مراکز از دورافتاده ترین مناطق کشور در نقطه صفر مرزی در حال حفاظت از بهداشت و سلامت کشور هستند.

پیش از سخنان معاون بهداشت رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر و مدیران این مرکز به ارائه گزارش از آخرین تحولات بهداشتی مرزی و وضعیت بیماری های واگیر در کشور پرداختند. در ادامه جلسه نمایندگان سازمان ها نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨ - ٠٨:٢٤ / شماره خبر: ١٩١٨٦٩ / تعداد نمايش: 95  


لیست اخبار >>