يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اولین مجمع سراسری «شبکه تفکر سلامت» برگزار شد
 


 اولین مجمع سراسری «شبکه تفکر سلامت» برگزار شد

با حضور معاون بهداشت

  اولین مجمع سراسری «شبکه تفکر سلامت» برگزار شد

 اولین مجمع سراسری کارگروه های تخصصی مشاوران حوزه بهداشت "شبکه تفکر سلامت" با حضور حدود 150 نفر از مدیران و کارشناسان ارشد دانشگاهی و ستادی و معاون بهداشت در سالن امام جواد (ع) وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، در این برنامه دکتر علیرضا رئیسی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های چشمگیر شبکه در جریان سیل ابتدای سال جاری و بسیج ملی کنترل فشارخون، بر اهمیت استفاده از نظرات و توان فکری مدیران و کارشناسان خبره بخش بهداشت برای ارتقای برنامه های حوزه تاکید کرد.

وی همچنین بازنگری بسته های خدمتی و به روز کردن برنامه های سلامت را با بهره گیری از کمک کارگروه های تشکیل شده از اولویت های حوزه بهداشت دانست.

دکتر محمد شریعتی قائم مقام معاون بهداشت و رییس مرکز مدیریت شبکه (رییس مجمع) در این مجمع با اشاره به اهداف مجمع و نقش شبکه تفکر سلامت در تقویت مدیریت نظام سلامت، به ضرورت شبکه سازی با حضور صاحب نظران، متخصصین، مدیران حوزه بهداشت و سایر سازمان هاي ذینفع، ارائه دهندگان و گیرندگان خدمت و ظرفیت سازي، جلب مشارکت همه جانبه و بهره مندي از توانمندي های ذینفعان در ارتقاي سیاستگذاري ها و برنامه ریزي هاي مدیریتی، افزایش مقبولیت و اثربخشی برنامه های حوزه بهداشت پرداخت.

وی افزود: شبکه سازی یکی از عوامل تحولات و تغییرات اجتماعی بوده و نقش مهمی در اصلاحات و تضمین پایداری آنها در جوامع دارد و ابزار قدرتمندی برای تبادل اطلاعات و دانش و ایجاد اجماع از طریق ارتباط‌گرایی است.

رییس مجمع شبکه تفکر سلامت شبکه سازی، ظرفیت سازی، جلب مشارکت همه جانبه، حمایت طلبی، همکاری بین بخشی و بازاریابی اجتماعی در راستای برنامه های سلامت را از اهداف شبکه تفکر سلامت اعلام کرد و  گفت:  شبکه ها گروه های ذی نفع را در عرصه های مختلف حول یک موضوع گرد آورده و میزان نفوذ و تاثیرگذاری آن ها بر اجتماع بیشتر از یک سازمان خواهد بود.

وی شبکه سازی را یکی از ویژگی های توسعه یافتگی دانستند و بیان داشت: جنس مدیریت از تدبیر است و مدیریت باید از خردجمعی الهام بگیرد و مکانیسم داشته باشد

دکتر شریعتی با اشاره به مراجعه روزی 700 هزار نفر به شبکه بهداشت کشور و نظرخواهی از ایشان از طریق سیستم پیامکی این مورد را نمودی بارز از بهره برداری موثر از خرد جمعی دانستند.

در ادامه دکتر ابراهیمی (دبیر مجمع) مراحل شکل گیری کارگروه های تخصصی مشاوران مرکز مدیریت شبکه (شبکه تفکر سلامت) و تدوین آیین نامه اجرایی آن، شواهد علمی شبکه سازی در تقویت مدیریت بخش سلامت و شکل گیری گروه "شبکه تفکر سلامت" در یکی از پیام رسان های داخلی را بیان کرد.

در این برنامه مشاوران در ده کارگروه تأمین مالی و نظام پرداخت، سامانه های الکترونیک هوشمند سلامت، پزشک خانواده و نظام ارجاع، برنامه های سلامت کشوری، پایش و ارزشیابی، تامین و توانمندسازی نیروی انسانی، ساختار و تشکیلات شبکه، فضای فیزیکی و تجهیزات واحدهای شبکه، آمار و شاخص های بهداشتی و برونسپاری تقسیم شده و شرح وظایف اختصاصی، برنامه های سه ماهه آینده و نیز مسائل فوری ارجاع شده به هرکارگروه را بررسی کردند.

در پایان این برنامه یک روزه آیین نامه اجرایی "شبکه تفکر سلامت" به اتفاق آرا به تصویب رسید.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨ - ١٣:٢٣ / شماره خبر: ١٩١٩٠٥ / تعداد نمايش: 168  


لیست اخبار >>