پنج شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > تاکید بر خدمت رسانی در مراسم محرم، اربعین و بازگشایی مدارس/ پیگیری راه اندازی دفاتر سلامت در کشور
 


 تاکید بر خدمت رسانی در مراسم محرم، اربعین و بازگشایی مدارس/ پیگیری راه اندازی دفاتر سلامت در کشور

از سوی معاون بهداشت مطرح شد

  تاکید بر خدمت رسانی در مراسم محرم، اربعین و بازگشایی مدارس/ پیگیری راه اندازی دفاتر سلامت در کشور

 معاون بهداشت وزارت بهداشت در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران گروه های سلامت محیط و کار دانشگاه های علوم پزشکی کشور بر خدمت رسانی بهتر در برنامه های پیش رو اعم از بازگشایی مدارس، محرم و اربعین حسینی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی گفت: یکی از کارهای ارزشمند در حوزه سلامت محیط وکار راه اندازی دفاتر خدمات سلامت است که باید پیگیری شود.

وی افزود: با راه اندازی این دفاتر در واقع کار این حوزه تازه شروع می شود زیرا باید بر عملکرد آنها نظارت شود چون بدون نظارت اثرگذاری طرح دچار خدشه خواهد شد.

دکتر رئیسی ادامه داد: اگر این دفاتر را راه اندازی نمی کردیم لازم بود بیش از ۲ هزار نیرو در بخش بهداشت محیط استخدام کنیم که این کار در توان وزارت بهداشت نبود.

وی با تاکید براین که با راه اندازی این دفاتر باید میزان پوشش خدمات و کیفیت کار ارتقا یابد، گفت: در بخش بهداشت حرفه ای نیز کار در بازدیدها از محیط های کاری نباید خلاصه شود بلکه از متخصصان طب کار انتظار داریم عوامل زیانبار مشاغل و ریسک ها را شناسایی کنند.

دکتر رئیسی افزود: علاوه بر معاینات شغلی، یک متخصص طب کار باید بتواند یک محیط کار پرخطر را شناسایی کند و برنامه ای برای کاهش ریسک، مشاروه دادن و کنترل مخاطرات را با توجه به نوع تولیدات و فضای فیزیکی محل کار و حتی فیزیک شاغلین ارائه دهد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان داشت: معاینات از شاغلان باید بر پایه ریسک ها، آزمایشات و تست های مختلف از آنان باشد

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به همکاری بین بخشی در بهداشت محیط، جلسات مشترک با تعزیرات را مورد اشاره قرار داد و گفت: جلسات خوبی با مسئولان قوه قضائیه، معاونان دادستان و روسای برخی از دادگستری ها داشته ایم و درباره پرونده ها و صدور احکام از طریق سامانه و دفاتر بحث و گفتگو شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت  بر ضرورت توجه به بحث امنیت آب در برخی استان هایی که در این خصوص مشکل دارند تاکید کرد و اظهار داشت: باید در این بخش مستندسازی داشته باشید تا در مواقع اضطراری مانند وقوع سیلاب بتوانید استفاده کنید. این مستند سازی علاوه بر فوایدی که دارد در مخاطرات طبیعی مانند سیل اخیر کاربرد خواهد داشت.

وی در پایان از عملکرد بهداشت بهداشت محیط در برنامه سلامت نوروزی و سیل اخیر قدردانی کرد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨ - ٠٨:٤٨ / شماره خبر: ١٩٤٢٠٥ / تعداد نمايش: 138  


لیست اخبار >>