چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > همکاری ایران و یونان در زمینه ایجاد «شبکه شهرهای سالم»
 


همکاری ایران و یونان در زمینه ایجاد «شبکه شهرهای سالم»

رئیس مرکز مدیریت شبکه خبر داد

  همکاری ایران و یونان در زمینه ایجاد «شبکه شهرهای سالم»

 رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از همکاری جمهوری اسلامی ایران و یونان در زمینه ایجاد «شبکه شهرهای سالم» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دکتر جعفر صادق تبریزی که به همراه هیئتی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان به ریاست معاون بهداشت وزارت بهداشت در آتن به سر می برد، خبر از همکاری ایران با یونان در زمینه ایجاد «شبکه شهرهای سالم» داد.

وی با اشاره به بازدید فنی این هیئت از برنامه شهرهای سالم در آتن پایتخت یونان، گفت: این بازدید با هدف بهره گیری از تجارب دو منطقه اروپا و مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی و کشورهای ایران و یونان برای برقراری همکاری های دوجانبه در زمینه توسعه شبکه شهرهای سالم در سطح ملی و منطقه ای انجام گرفت.

  دکتر تبریزی افزود: در روز اول بازدید هیئت ایرانی دیداری با فرماندار منطقه Attica به عنوان رئیس شبکه شهرهای سالم هلنیک Hellenic و اعضای هیات مدیره و شهردار داشتند که دکتر رئیسی توضیحات مبسوطی درباره نظام سلامت و مراقبتهای بهداشتی در ایران و سوابق اجرای برنامه شهرهای سالم به میزبانان ارائه کرد.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت بیان کرد: همچنین جلسه فنی مرکب از اعضای تیم ایران با هیئت مدیره شهرهای سالم آتن، نمایندگان سازمان بهداشت جهانی از منطقه اروپا، مدیترانه شرقی و نمایندگان سازمان بهداشت جهانی در ایران و یونان برگزار شد.

دکتر تبریزی افزود: در این جلسه دکتر آسایی مشاور بهداشتی وزیر در خصوص ایجاد شبکه شهرهای سالم و اقدامات فنی اجرا شده در ایران به ویژه در کلانشهر تهران و آذربایجان شرقی به صورت مبسوط سخنرانی کرد.

وی ادامه داد: بازدید از شهرداری شهر Agioi Anargiroi - Kamatero و اقدامات انجام شده در زمینه شهر سالم بخش دیگری از برنامه هیات ایرانی بود که در انتهای این بازدید شهردار این منطقه از هیات ایرانی با اهدای لوح تقدیر کردند.

گفتنی است هیات ایرانی بازدید کننده از شبکه شهرهای سالم یونان مرکب از دکتر رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، دکتر آسایی مشاور بهداشتی وزیر، دکتر دل پیشه رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و دکتر تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه بود.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ٢٥ دی ١٣٩٨ - ١٣:٠١ / شماره خبر: ١٩٨٨٤٣ / تعداد نمايش: 136  


لیست اخبار >>