پنج شنبه ١٤ فروردين ١٣٩٩ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > تقدیر وزارت بهداشت از ۳ فیلم سی‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر
 


تقدیر وزارت بهداشت از ۳ فیلم سی‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر

با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت

  تقدیر وزارت بهداشت از ۳ فیلم سی‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر

 مراسم تقدیر و اهدای جوایز 3 فیلم منتخب با رویکرد حوزه سلامت دیشب با حضور دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در محل تالار ایوان شمس تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، هیات داوران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر پس از تماشای آثار سینمایی حاضر در این رویداد بزرگ سینمایی، ضمن ابراز خرسندی از توجه جامعه‌ سینمایی کشور به مسائل اجتماعی و به ویژه حوزه‌ سلامت، خواستار توجه بیشتر اصحاب فرهنگ و هنر بویژه فیلم‌نامه‌نویسان، فیلم‌سازان و تهیه‌کنندگان به اجتماعی شدن سلامت، الگوهای راهبری و الگوسازی برای مخاطبین شد.

دکتر کیانوش جهانپور یکی از اعضای هیات داوران وزارت بهداشت در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، گفت: نقش، تأثیر و ضریب نفوذ سینما بر جامعه هویداست و از این رو انتظار می‌رود سینماگران و اصحاب هنر هفتم با رویکرد سلامت محور و طرح و بسط ابعاد و وجوه مختلف سلامت، ترویج سبک زندگی سالم، ارتقای مشارکت مردمی در حوزه سلامت، ترویج مفهوم عدالت در سلامت، معرفی و ترغیب به بهره‌گیری بهینه آحاد مردم از امکانات نظام سلامت، آگاه‌سازی عمومی در جهت پرهیز از رفتارهای پرخطر، نظام سلامت را در رسیدن به اهداف و ایران عزیز را در بهبود شاخص‌های سلامت یاری رساند.

وی افزود: با عنایت به این اهداف، هیات داوران وزارت بهداشت، سه فیلم از میان آثار به نمایش درآمده در بخش سودای سیمرغ و نگاه نوی سی‌وهشتمین جشنواره‌ فیلم فجر را بدون اولویت در رتبه‌بندی، شایسته تقدیر دانست و جوایز خود را به این آثار تقدیم کرد:

- محمدحسین مهدویان برای فیلم «درخت گردو»؛ به پاس به  تصویرکشیدن ایثار، از خودگذشتگی و استقامت بر اصولِ سپیدجامگانی که در سخت‌ترین روزها و سال‌های دفاع مقدس، پای سوگند و شرافت انسانی و حرفه‌ای خود ایستادند؛ پزشکانی که زیر آتش دشمن از جان خود برای یاری‌رساندن به هم‌وطنان‌شان گذشتند..

- حمیدرضا قربانی کارگردان فیلم «مغز استخوان» که روایتگر ایثار مادرانه و عشق پدرانه است حتا اگر فرزند هم‌خون نباشد؛ فیلمی درباره‌ خانواده‌ ایرانی و تلاش برای حفظ سلامت آن؛ درباره‌ مفهوم از خودگذشتن برای زندگی بخشیدن به کودکانی که آینده‌ سازان این سرزمین هستند..

- بهرنگ دزفولی‌زاده برای فیلم «بی‌صدا حلزون»؛ تنها فیلم جشنواره‌ سی‌وهشتم فجر با تمرکز بر داستانی در حوزه‌ سلامت و طرح مسأله‌ای مهم با ارائه‌ راهکارها و توانمندی‌ها در این بخش که نشان از دغدغه‌مندی برای ارائه‌ تصویر درست یک «خانواده‌ سالم ایرانی» دارد..

گفتنی است؛ دکتر کیانوش جهانپور، سیدجمال ساداتیان، دکتر محمدهادی کریمی، خسرو نقیبی، سیدضیاء هاشمی، هارون یشایایی و مجید کریمی هیات داوران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را تشکیل دادند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨ - ١٥:٢٦ / شماره خبر: ١٩٩٧٦٢ / تعداد نمايش: 96  


لیست اخبار >>